• Odbierz prezent
Dolar USD w centrum uwagi. Co z euro, funtem i dolarem nowozelandzkim?

W czwartek napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy i rynku nieruchomości. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorem?

 

Czwartek upłynął pod znakiem lepszych od oczekiwań danych z USA. O godzinie 14.30 tradycyjnie podano dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 8,373 mln wobec prognozy 9,5 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 787 tys. wobec spodziewanych 860 tys.

O godzinie 16 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z rynku nieruchomości w USA. Sprzedaż domów na rynku wtórnym we wrześniu wzrosła o 9,4% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 5%. We wrześniu sprzedano 6,54 mln domów wobec prognozy 6,3 mln.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W czwartek w godzinach wieczornych kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,31% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Po godzinie 20 kurs EUR/USD wynosi 1,1820. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1866 USD przed godziną 10, a najmniej 1,1812 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt traci 0,43% względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3084. Funt najwięcej kosztował 1,3152 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,3070 USD po godzinie 16.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Najmocniejszą walutą jest dzisiaj dolar nowozelandzki, który zyskuje 0,51% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6632 w godzinach nocnych, a najwięcej 0.6688 przed godziną 20.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Jen i frank lekko tracą

Jen traci 0,25%, a frank 0,20% względem dolara amerykańskiego. Kursy dolara kanadyjskiego i dolara australijskiego oscylują wokół poprzednich poziomów względem amerykańskiej waluty.

Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk