• Odbierz prezent
Dolar USD umacnia się. Kursy funta GBP, dolara australijskiego AUD i dolara nowozelandzkiego NZD poszybowały w dół

Po ostatnich mocnych wzrostach funta brytyjskiego i Walut Antypodów względem dolara amerykańskiego, w czwartek kursy tych walut mocno spadają. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych na rynku Forex wieczorową porą?

 

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynął pakiet danych ze Stanów Zjednoczonych. Dane z rynku pracy wypadły lepiej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,419 mln wobec prognozy 4,467 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 730 tys. wobec prognozy 838 tys.

Lepiej od oczekiwań wypadły też dane dotyczące zamówień środków trwałych w styczniu. Wzrost wyniósł 3,4% m/m wobec prognozy wzrostu o 3,1%.

PKB w IV kwartale wzrósł o 4,1% k/k. Prognoza zakładała nieco większy wzrost – o 4,2%.

O godzinie 16 podano kolejne dane z USA. Indeks podpisanych umów kupna domów w styczniu spadł o 2,8% m/m, co było gorszym wynikiem od prognozy zakładającej spadek o 0,2%.

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

W czwartek na głównych parach walutowych przeważają spadki względem dolara amerykańskiego. Najmocniej traci dolar australijski. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,8007 około południa. Po godzinie 21 kurs AUD/USD wynosi 0,7876, co stanowi dzisiejsze minimum. Jest to spadek o 1,12% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Drugie miejsce zajmuje funt brytyjski, który też mocno traci względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 21 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,4020, co stanowi spadek o 0,86% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jednego funta najwięcej płacono 1,4181 USD przed godziną 16, a najmniej 1,40 USD przed godziną 20.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki też osłabia się względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,7464 około godziny 10, a najmniej 0,7369 przed godziną 20. Po godzinie 21 kurs NZD/USD wynosi 0,7374, co stanowi spadek o 0,69% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kursy euro i franka bez większych zmian

Jen i dolar kanadyjski też tracą względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 21 kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 106,22, a dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,2581. W tym momencie kurs euro do dolara (EUR/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,2181. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. W tej chwili kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9053.

Finviz.com 25 luty

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk