• Odbierz prezent
Dolar USD umacnia się. Dolar australijski najsłabszą walutą. Co z kursami euro, franka i funta?

We wtorek w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja banku centralnego Australii. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

O godzinie 4.30 ogłoszono decyzję banku centralnego Australii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 8 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik Ubóstwa Społecznego wypadł gorzej niż się spodziewano. 

Przed godziną 9 poznaliśmy dane z Francji dotyczące inflacji. Okazała się ona wyższa niż się spodziewano. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,2% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

O godzinie 11 podano dane ze Strefy Euro, które wypadły słabiej od oczekiwań. W IV kwartale PKB Strefy Euro skurczył się o 0,7% k/k wobec prognozy wzrostu o 12,7%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 5,1% wobec spodziewanego spadku o 4,3%.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

We wtorek dolar amerykański lekko umacnia się względem pozostałych głównych walut. Kurs najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD osuwa się w dół. Za jedno euro najwięcej płacono 1,2087 USD około godziny 10, a najmniej 1.2011 USD przed godziną 19. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na lekkim minusie o 0,34% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,2020.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,13% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za jednego funta najwięcej płacono 1,3710 USD do południa, a najmniej 1,3611 USD około godziny 16.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Frank szwajcarski również lekko traci względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,8947 do południa, a najwięcej 0,8994 około godziny 16. Po godzinie 19 kurs USD/CHF wynosi 0,8987. Tym samym dolar amerykański zyskuje 0,20% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Najmocniej względem amerykańskiej waluty traci dzisiaj dolar australijski. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7661 około godziny 4 rano, a najmniej 0,7564 około godziny 16. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7583, co stanowi spadek o 0,55%.

Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk