• Odbierz prezent
Dolar (USD) silniejszy od pozostałych walut G20. Kurs euro (EUR) kilka pipsów niżej po danych z Niemiec. Poranek na rynkach: 5 VII 2019

Zgodnie z przewidywaniami okres przypadający na sesję w USA był pozbawiony emocji. Handel w Azji nie wskoczył jeszcze na pełne obroty, gdyż inwestorzy wyczekują wskazówek od raportu z rynku pracy USA o 14:30, którego wydźwięk może zdecydować o kierunku polityki Fed.

  • Kurs dolara (USD) jest lekko silniejszy względem pozostałych walut G10, ale ogólnie rynek trzymał ciasne zakresy wahań. Kurs euro do dolara EUR/USD jest na 1,1275, kurs dolara do jena USD/JPY przy 107,90, a kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD krąży wokół 0,7020.

Poranek na rynkach: 5 VII 2019 - 1z

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W tym ostatnim przypadku ostatnie przynoszą presję spadkową na Aussie (choć tylko ok. 10 pipsów) w ślad za tąpnięciem cen rudy żelaza o ponad 6 proc. w reakcji na doniesienia, że chińskie huty nawołują do śledztwa w sprawie wysokich cen surowca. W tym roku ceny rudy wzrosły niemal dwukrotnie i są najwyższe od pięciu lat.
  • Kurs euro EUR jest kilka pipsów niżej po danych z Niemiec, gdzie zamówienia przemysłowe spadły w maju o 2,2 proc. m/m przy prognozie -0,2 proc.
  • Rynek akcji realizuje spokojny dryf przy wyczekiwaniu globalnych impulsów. Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., Niekkei225 zyskuje 0,1 proc.
  • Ropa naftowa WTI traci 1 proc. i schodzi do 56,8 USD/b, co jednak wygląda na trend boczny po mało aktywnym czwartku. Cena złota na 1413 USD/oz niewiele różni się do średniej z wczoraj.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk