• Odbierz prezent
Dolar USD rośnie w siłę. Kursy franka i dolara nowozelandzkiego poleciały w dół. Euro i funt też tracą

W czwartek w godzinach popołudniowych tradycyjnie na rynek napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Dolar USD umacnia się względem pozostałych głównych walut. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

O godzinie 11 napłynęły dane ze Strefy Euro. Sprzedaż detaliczna wypadła słabiej niż się spodziewano. W styczniu spadek wyniósł 5,9% m/m. Prognoza zakładała spadek o 1,1%. W ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna spadła o 6,4% r/r wobec spodziewanego spadku o 1,2%. Dane z rynku pracy natomiast wypadły lepiej niż oczekiwano. Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 8,1% wobec prognozy 8,3%.

O godzinie 14.30 tradycyjnie podano dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,295 mln wobec prognozy 4,3 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 745 tys. wobec spodziewanych 750 tys.

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar amerykański umacnia się dzisiaj względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem franka. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9189 we wczesnych godzinach porannych. Po godzinie 20 kurs USD/CHF jest notowany w okolicach swego dzisiejszego maksimum i wynosi 0,9293. Tym samym dolar zyskuje 1,05% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro osłabia się dzisiaj względem dolara. Za jedno euro najwięcej płacono 1,2066 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) znajduje się na swym dzisiejszym minimum i wynosi 1,1973. Stanowi to spadek o 0,74%.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta też dzisiaj zniżkuje. Za jednego funta najwięcej płacono 1,4016 USD około godziny 18. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na minusie o 0,37% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,3899.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Dolar nowozelandzki (NZD) i jen (JPY) też tracą

Pozostałe główne waluty też tracą względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) wynosi 0,7184, co stanowi spadek o 0,86%. Jen traci 0,78% względem amerykańskiej waluty. W tym momencie kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 107,80. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 1,2935, a dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,2665.

Finviz.com 4 marca godz. 20

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk