• Odbierz prezent
Dolar USD rośnie w siłę! Kurs euro do dolara (EUR/USD) poleciał w dół. Kursy dolara australijskiego (AUD) i dolara nowozelandzkiego (NZD) z największym spadkiem
fot. freepik.com

W piątek dolar amerykański umacnia się względem wszystkich głównych walut. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych na rynku Forex wieczorową porą?

 

O godzinie 9 podano dane ze Szwajcarii. Wypadły one lepiej niż się spodziewano. Wskaźniki wiodące KOF w lutym wyniosły 102,7 pkt wobec prognozy 96,6 pkt. W IV kwartale PKB wzrósł o 0,3% k/k wobec spodziewanego wzrostu o 0,1%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 1,6% wobec prognozy spadku o 2,1%.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Bazowy indeks cen wydatków konsumpcyjnych w styczniu wzrósł o 0,3% wobec prognozy wzrostu o 0,2%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 1,5% wobec prognozy wzrostu o 1,4%. Około godziny 16 podano kolejne dane. Indeks Chicago PMI w lutym wyniósł 59,5 pkt wobec prognozy 61,1 pkt. Wskaźniki dotyczące nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan wypadły lepiej od oczekiwań.

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

W piątek dolar amerykański umacnia się względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem dolara australijskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7883 w godzinach nocnych, a najmniej 0,7712 około godziny 18. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7724. Tym samym dolar australijski traci 1,88% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki też mocno dzisiaj traci względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,7382 w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs NZD/USD jest notowany w okolicach swego dzisiejszego minimum i wynosi 0,7254, co stanowi spadek o 1,60%.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs najpopularniejszej pary walutowej – euro do dolara (EUR/USD) też dzisiaj mocno zniżkuje. Za jedno euro najwięcej płacono 1,2182 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 19 kurs EUR/USD wynosi 1,2080, co stanowi spadek o 0,76%.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Funt (GBP), frank (CHF) i jen (JPY) też tracą

Pozostałe główne waluty też dzisiaj tracą względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,27. Kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9096, a dolara do jena (USD/JPY) 106,59. Kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3947.

Finviz.com 26 lutego

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk