• Odbierz prezent
Dolar USD rośnie w siłę. Euro, frank i funt tracą. Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) mocno w dół

W środę dolar amerykański (USD) zyskuje względem pozostałych głównych walut. Jak prezentują się kursy euro, funta, franka i innych głównych walut względem dolara amerykańskiego?

 

W godzinach nocnych napłynęły dane z Australii, które wypadły słabiej od oczekiwań. W II kwartale PKB skurczył się o 7% k/k wobec spadku o 6%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 6,3% wobec prognozowanego spadku o 5,3%.

O godzinie 8 napłynęły lepsze od oczekiwań dane dotyczące ubóstwa społecznego w Wielkiej Brytanii.

O tej samej godzinie poznaliśmy dane z Niemiec, dotyczące sprzedaży detalicznej. Sprzedaż detaliczna w lipcu spadła o 0,9% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,5%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 4,2% wobec prognozy wzrostu o 3%.

O godzinie 11 podano dane ze Strefy Euro. Wskaźnik PPI w lipcu wzrósł o 0,6% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,5%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 3,3% wobec prognozowanego spadku o 3,4%.

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA. Dane z rynku pracy wypadły słabiej od oczekiwań. Zmiana zatrudnienia pozarolniczego w sierpniu wyniosła 428 tys. wobec prognozy 950 tys. Dane dotyczące zamówień fabryk w lipcu natomiast okazały się lepsze niż się spodziewano. Wzrost wyniósł 6,4% wobec prognozy wzrostu o 6%.

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

W środę główne waluty tracą względem dolara amerykańskiego, a wśród nich najmocniej spada dolar australijski. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7381 w godzinach nocnych, a najmniej 0,7301 około godziny 16. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7321, co stanowi spadek o 0,68%.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs euro do dolara (EUR/USD) też jest notowany na sporym minusie względem wczorajszego poziomu zamknięcia, tracąc 0,67%. Po godzinie 20 kurs EUR/USD wynosi 1,1830. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1928 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,1822 zł około godziny 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt brytyjski też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Za funta najwięcej płacono 1,3402 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,3283 USD około godziny 17. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3324, co stanowi spadek o 0,39%.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar zyskuje też dzisiaj względem franka. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9089 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,9136 do południa. Po godzinie 20 kurs dolara do franka wynosi 0,9121. Tym samym dolar zyskuje 0,38% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Jen (JPY) traci, dolar kanadyjski (CAD) i dolar nowozelandzki (NZD) bez większych zmian

W godzinach wieczornych jen traci 0,26% względem dolara amerykańskiego. W tym momencie kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 106,26. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia i w tej chwili wynosi 1,3071. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) również jest notowany w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. W tym momencie wynosi 0,6755.

Finviz 2 września godz. 20

Źródło: Finviz.com

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk