• Odbierz prezent
Dolar USD rośnie w siłę. Dolar kanadyjski w centrum uwagi. Co z euro, funtem, frankiem i jenem?
fot. freepik.com

W środę ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Kanadzie. Jak kształtują się kursy głównych walut na rynku Forex wieczorową porą?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Dolar australijski (AUD/USD) najsłabszy

W środę dolar amerykański zyskuje względem pozostałych głównych walut, a najmocniej względem dolara australijskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7157 w godzinach nocnych, a najmniej 0,7038 około godziny 16. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7058, co stanowi spadek o 1,01% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Dolar kanadyjski (USD/CAD) w centrum uwagi

W środę o godzinie 15 w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja banku centralnego Kanady w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najmniej wynosił 1,3179 we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 1,3333 około godziny 16. Po godzinie 20 kurs USD/CAD wynosi 1,3296. Tym samym dolar amerykański zyskuje 0,88% względem kanadyjskiej waluty.

 Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Dolar nowozelandzki (NZD/USD) też traci

Trzecie miejsce od końca zajmuje dolar nowozelandzki, który traci 0,82% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,6719 w godzinach porannych, a najmniej 0,6628 około godziny 16. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,6653.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Euro, funt i frank na lekkim minusie

Kursy pozostałych głównych walut są notowane na lekkim minusie wobec wczorajszych poziomów odniesienia względem dolara amerykańskiego. Kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2988, co stanowi spadek o 0,43%. Kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,37% i wynosi 1,1752. Kursy franka i jena oscylują wokół poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,91, a dolara do jena (USD/JPY) 104,32.

Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk