• Odbierz prezent
Dolar USD pokonany. Dolar nowozelandzki najmocniejszą walutą, funt też w górę

W środę najmocniejszą walutą okazał się dolar nowozelandzki. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

W środę wśród głównych walut największym wygranym jest dolar nowozelandzki. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6547 w godzinach nocnych, najwięcej 06618 przed godziną 19. Po godzinie 19 kurs NZD/USD znajduje się w okolicach dzisiejszego maksimum i wynosi 0,6612, co stanowi wzrost o 1% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Drugie miejsce zajmuje dolar australijski, który w godzinach wieczornych zyskuje 0,57% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7187 w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7236, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W godzinach wieczornych funt brytyjski zyskuje 0,50% względem dolara amerykańskiego. Najmniej za jednego funta płacono 1,3117 USD około godziny 15. Po godzinie 19 kurs GBP/USD wynosi 1,3217, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Euro i frank bez większych zmian

Jen japoński (JPY) zyskuje 0,36% względem dolara amerykańskiego, a dolar kanadyjski 0,22%. Kurs euro i franka oscylują wokół wczorajszych poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. W tym momencie kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1833, a kurs dolara do franka (USD/CHF) 0,9083.

 Finviz.com 26 sierpnia

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut w środę?

W godzinach nocnych napłynęły dane z Nowej Zelandii. W lipcu wartość eksportu wyniosła 4,91 mld, a wartość importu 4,63 mld. Bilans handlowy wyniósł 282 mln.

Nad ranem napłynęły lepsze od oczekiwań dane z Australii dotyczące zakończonych prac budowlanych w II kwartale.

O godzinie 10 poznaliśmy dane ze Szwajcarii. Indeks oczekiwań gospodarczych ZEW w sierpniu wyniósł 45,6 pkt wobec poprzedniego odczytu 42,4 pkt.

O godzinie 12 podano dane z rynku pracy we Francji. Całkowita liczba bezrobotnych wyniosła 3,79 mln wobec poprzedniego wyniku 3,96 mln.

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA. Zamówienia środków trwałych w lipcu wzrosły o 11,2% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 4,3%. Bazowe zamówienia środków trwałych wzrosły o 2,4% m/m wobec prognozy wzrostu o 2%. 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk