• Odbierz prezent
Dolar USD po 3,84 PLN. Kurs euro na poziomie 4,27 złotego. Stabilizacja polskiej waluty, zamieszanie wokół Brexitu

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia zmienności na szerokim rynku (z uwagi na kontynuację zamieszania wokół Brexitu). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2702 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,8409 zł kurs dolara USD/PLN, 3,8794 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 4,9392 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,976% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku finansowym

mijały pod znakiem podwyższonej zmienności wynikającej z zamieszania wokół zestawienia funt/dolar. Kwotowania szterlinga podlegały wysokim wahaniom po tym jak brytyjski parlament teoretycznie przyjął umowę wynegocjowaną przez B. Johsona, odrzucając jednak założenia czasowe (terminy) uzgodnienia. BoJo sugerował, iż w takim przypadku będzie dążył do przyspieszonych wyborów. Trudno jednak mówić o podbiciu układów typu risk-off na rynkach. W konsekwencji waluty EM pozostają relatywnie silne. Warto jednak mieć na uwadze, iż teoretycznie zakres dalszej aprecjacji na PLN uległ ograniczeniu. Na większości par widoczna jest próba wygenerowania impulsu wzrostowego.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane z krajowego rynku pracy.

Inwestorzy spodziewają się, iż stopa bezrobocia za wrzesień wyniesienie 5,1%. Na szerokim rynku brak jest kluczowych wskazań – inwestorzy skupiają się na Brexitcie oraz negocjacjach handlowych na linii USA-Chiny.

Z rynkowego punktu widzenia kurs dolara do złotego USD/PLN „wyrysował” potencjalny spodek skąd możemy spodziewać się próby odbicia w kierunku okolic 3,88-3,90 PLN.

 

 

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk