• Odbierz prezent
Dolar USD odrabia straty. Kursy euro i franka poleciały w dół. Dolar nowozelandzki traci najmocniej
fot. freepik.com

W czwartek w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, a także dane z amerykańskiej gospodarki. Po wczorajszym spadku,  amerykańska waluta odrabia straty. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych wieczorową porą?

 

W godzinach nocnych napłynęły lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy w Australii. Zmiana zatrudnienia w lutym wyniosła 88,7 tys. wobec prognozy 30 tys. Stopa bezrobocia za luty wyniosła 5,8% wobec spodziewanych 6,3%.

O godzinie 13 ogłoszono decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 13.30 napłynęły słabsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 4,124 mln wobec prognozy 4,07 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 770 tys. wobec spodziewanych 700 tys. O tej samej godzinie podano znacznie wyższy od oczekiwań wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii. W marcu wyniósł on 51,8 pkt wobec spodziewanych 23 pkt.

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

W czwartek wszystkie waluty tracą względem dolara amerykańskiego, a wśród nich najmocniej dolar nowozelandzki. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,7269 około godziny 8, a najmniej 0,7159 po godzinie 20. Po godzinie 21 kurs NZD/USD wynosi 0,7165, co stanowi spadek o 1,07% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Po godzinie 21 kurs najpopularniejszej pary walutowej – euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,53% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,1914. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1988 USD około godziny 8, a najmniej 1,1906 USD po godzinie 20.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Frank (CHF), funt (GBP) i dolar kanadyjski (CAD) też tracą

Pozostałe główne waluty również tracą względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 21 kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,2488. Tym samym dolar amerykański zyskuje 0,78% wobec kanadyjskiej waluty. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. W tym momencie kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9277. Tym samym dolar umacnia się o 0,58% względem szwajcarskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) w tej chwili wynosi 0,7761, co stanowi spadek o 0,46%. Kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na lekkim minusie o 0,21% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3931. Kurs dolara do jena (USD/JPY) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 108,90.

Finviz.com 18 marca

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk