• Odbierz prezent
Dolar USD odrabia straty. Funt (GBP), euro (EUR) i jen (JPY) tracą względem amerykańskiej waluty. Stoicki spokój na kursie franka (CHF) przed weekendem
fot. freepik.com

Po godzinie 4 rano ogłoszono decyzję banku centralnego Japonii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie -0,10% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 8 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii dotyczące sprzedaży detalicznej, które wypadły lepiej od oczekiwań. Następnie podano lepsze niż się spodziewano dane z niemieckiej gospodarki, dotyczące nastrojów w biznesie.

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Wśród głównych walut wyróżnia się dzisiaj funt brytyjski, który najmocniej traci względem amerykańskiej waluty. Za jednego funta najwięcej płacono 1,3586 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,3472 USD po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3509, co stanowi spadek o 0,56%.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) dzisiaj lekko zniżkuje. Za jedno euro najwięcej płacono 1,2268 USD przed godziną 14, a najmniej 1,2225 USD po godzinie 17. Po godzinie 19 kurs EUR/USD wynosi 1,2238, co stanowi spadek o 0,24%.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Dolar dzisiaj lekko umacnia się także względem jena japońskiego. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najmniej wynosił 103,10 w godzinach nocnych, a najwięcej 103,59 w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs USD/JPY wynosi 103,31. Tym samym dolar zyskuje 0,19% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Po godzinie 19 kurs dolara do franka (USD/CHF) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i w tym momencie wynosi 0,8847. Za jednego dolara najmniej płacono 0,8825 CHF po godzinie 12, a najwięcej 0,8868 CHF po godzinie 16.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk