• Odbierz prezent
Dolar (USD) odjeżdża, nie przegap okazji! Rzut oka na pary NZDUSD, AUDUSD i GBPUSD

Dziś kolejny dzień umacniania dolara amerykańskiego (USD) w stosunku do głównych walut. Amerykańska waluta wydaje się rozpędzać i to może nie być koniec wzrostów. Największe spadki na parach z USD notowane były na AUDUSD, który stracił 0.75%. Funt do dolara zniżkował o 0.60% a dolar nowozelandzki do USD – o 0.46%.

Wybicie wsparcia na AUDUSD – czekamy na ruch powrotny

Na parze AUDUSD doszło wczoraj do wybicia ważnego wsparcia na 0.7250. Dziś spadki zostały pogłębione. Po tak silnych ruchach dolar amerykański będzie potrzebował trochę oddechu i umocnienie na AUDUSD będzie można wykorzystać do zajęcia pozycji krótkich po lepszej cenie. Ruch powrotny do wybitego wsparcia (teraz oporu) oraz reakcja na poziom w postaci prospadkowej świecy sa niezbędne żeby myśleć o shortach.

 Wykres 1. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Poziom 1.28 pęka z hukiem

Dzisiejszy dzień na parze GBPUSD potwierdza panujący trend spadkowy. Pierwszym sygnałem słabości było pokonanie linii trendu wzrostowego. Dziś silny atak podaży sprowadza kurs poniżej znaczącego poziomu wsparcia na 1.28. Ruch powrotny do wybitego wsparcia, które teraz jest oporem, można wykorzystać do zajęcia pozycji krótkich. Poziom docelowy to 1.25, ale możliwa jest chwilowa reakcja na poziom pośredni 1.2650.

 Wykres 2. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Czytaj także:

Siła NZD – kluczowe poziomy na celowniku

Zdecydowanie najlepiej z tej trójki walut radzi sobie dolar nowozelandzki (NZD). Para NZDUSD doświadcza dziś spadków kolejny dzień, jednak ważne poziomy wsparcia są już niedaleko. Od marca 2020 kurs 5-krotnie zachowywał podobną wielkość korekt ok. 200 pipsów. Gdyby ta zależność miała być utrzymana, musi pojawić się silny popyt w okolicach 0.6570. Przebicie tego ważnego poziomu i przy okazji kanału cenowego będzie znaczącym sygnałem możliwego odwrócenia trendu na parze.

Należy pamiętać o jutrzejszych porannych (g. 4.00) danych makro dotyczących stóp procentowych w Nowej Zelandii. Prognozy analityków nie przewidują zmiany lecz pozostawienie stóp przez RBNZ na poziomie 0.25%.

 Wykres 3. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 3. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk