• Odbierz prezent
Dolar (USD) największym wygranym! Ogromna słabość franka. Co z euro i funtem?
fot. freepik.com

W czwartek dobra passa dolara trwa. Jak kształtują się kursy głównych walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

W środę wieczorem ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%, jednak w najbliższych dwóch latach są przewidywane podwyżki. Informacja ta sprzyja umocnieniu amerykańskiej waluty.

Dzisiaj natomiast ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Szwajcarii. Pozostały one na dotychczasowym ujemnym poziomie -0,75%.

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dzisiejsza decyzja banku centralnego Szwajcarii nie sprzyja kursowi franka (CHF). Dolar amerykański mocno zyskuje względem szwajcarskiej waluty. Po godzinie 20 kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9171, co stanowi wzrost 0,95% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za jednego dolara najmniej płacono 0,9076 CHF, a najwięcej 0,9188 CHF około godziny 19.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro też traci względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1916, co stanowi spadek o 0,65% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za jedno euro najwięcej płacono 1,2006 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,1891 USD po godzinie 18.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta brytyjskiego. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na minusie o 0,43% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3927. Za funta najwięcej płacono 1,4008 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,3895 USD około godziny 19.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk