• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs franka kurs funta

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak prezentują się dzisiaj euro (EUR), dolar (USD), frank (CHF), funt (GBP) i jen (JPY), a także dolar nowozelandzki i dolar australijski?

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W poniedziałek po godzinie 20 kurs europejskiej waluty względem dolara traci 0,27%. Najwięcej za jedno euro dzisiaj płacono 1,0850 USD, a najmniej 1,0803 USD. W tym momencie kurs euro do dolara EUR/USD wynosi 1,0805.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Kurs amerykańskiej waluty umacnia się również względem franka szwajcarskiego (CHF). Najmniej za jednego dolara dzisiaj płacono 0,97 CHF, a najwięcej 0,9736 CHF. W tej chwili kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9731, co stanowi wzrost o 0,31% względem poprzedniego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta spada o 0,60% względem amerykańskiej waluty. Dzisiaj za jednego funta najwięcej płacono 1,2437 USD, a najmniej 1,2283 USD. Obecnie kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2327.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Dolar USD najmocniejszy

W dniu dzisiejszym wśród głównych walut stosunkowo najlepiej wypada dolar amerykański (USD). Najsłabiej prezentuje się dolar nowozelandzki (NZD), który po solidnych wzrostach w ubiegłym tygodniu dzisiaj traci 1,17% względem dolara amerykańskiego. Drugie miejsce od końca zajmuje jen (JPY), tracąc 1,06% względem amerykańskiej waluty. Trzecią najsłabszą walutą względem dolara amerykańskiego (USD) jest dolar australijski (AUD) ze spadkiem o 0,79%.

Finviz.com 11 maja

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut?

Dzisiejszy dzień nie obfitował w dane makroekonomiczne, jednak te, które napłynęły zarówno ze Strefy Euro, jak i USA nie wyglądają zbyt optymistycznie. Do południa podano dane z Włoch, które okazały się słabsze od oczekiwań. W marcu produkcja przemysłowa we Włoszech spadła o 28,4% m/m wobec prognozy spadku o 20%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 29,3% wobec spodziewanych 20,7%.

O godzinie 16 napłynęły natomiast dane z USA. Wskaźnik trendów zatrudnienia wg Conference Board wyniósł 43,43 pkt wobec poprzedniego odczytu 57,90 pkt.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk