• Odbierz prezent
Dolar USD mozolnie idzie do przodu. Kursy głównych walut przed weekendem

Piątek upływa spokojnie dla głównych par walutowych na rynku Forex.  Najważniejsze były dane z USA dotyczące zamówień środków trwałych. Jak kształtują się kursy głównych walut w piątek wieczorową porą?

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W piątek po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,40% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najwięcej za jedno euro płacono 1,1685 USD około godziny 9, a najmniej 1,1612 USD około godziny 17. Po godzinie 19 kurs EUR/USD wynosi 1,1623.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

O godzinie 14.30 napłynęły dane z amerykańskiej gospodarki. Zamówienia środków trwałych w sierpniu wzrosły o 0,4% m/m wobec prognozy wzrostu o 1,5%.

Czytaj także: USA- poznaliśmy najnowsze dane z najważniejszej gospodarki na świecie

O godzinie 14:30 ze Stanów Zjednoczonych napłynęły kolejne dane gospodarcze za sierpień: Bazowe zamówienia środków trwałych: 0,4% (prognoza: 1,2%; poprzednio: 3,2%) Zamówienia środków trwałych (m/m): 0,4% (prognoza: 1,5%; poprzednio: 11,7%) Zamówienia na dobra kapitałowe, z wyłączeniem zbrojeń (m.. Czytaj
USA- poznaliśmy najnowsze dane z najważniejszej gospodarki na świecie

 

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

Dolar kanadyjski też traci względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najmniej wynosił 1,3339 około godziny 9, a najwięcej 1,3418 USD przed godziną 19. Po godzinie 19 kurs USD/CAD wynosi 1,3410. Tym samym dolar amerykański zyskuje 0,40% względem kanadyjskiej waluty.

Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

 Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Dolar australijski (AUD) i frank (CHF) lekko tracą

Dolar australijski (AUD) też traci 0,40% względem dolara amerykańskiego. Kurs AUD/USD obecnie wynosi 0,7016. Pozostałe główne waluty też są notowane na lekkim minusie względem dolara amerykańskiego. Kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2709, co stanowi spadek o 0,32%. Kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9292. Tym samym dolar zyskuje 0,32% względem szwajcarskiej waluty. Kurs dolara do jena (USD/JPY) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia i wynosi 105,62. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i w tym momencie wynosi 0,6533.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk