• Odbierz prezent
Dolar USD lekko zwyżkuje. Dolar kanadyjski CAD w centrum uwagi. Euro i frank tracą w stosunku do dolara USD
fot. freepik.com

W środę w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja banku centralnego Kanady w sprawie stóp procentowych. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

O godzinie 8 napłynęły dane z Niemiec. Bilans handlowy w październiku wyniósł 18,2 mld wobec prognozy 18 mld.

O godzinie 16 podano dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły lepiej od oczekiwań. Liczba miejsc pracy dzięki turystyce wyniosła 6,652 mln wobec spodziewanych 6,3 mln.

O tej samej godzinie ogłoszono decyzję banku centralnego Kanady w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%.

 

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

Do południa kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) lekko zniżkował. Po godzinie 16 zaczął jednak odrabiać straty. Kurs USD/CAD najmniej wynosił 1,2770, a najwięcej 1,2833. Po godzinie 20 kurs USD/CAD znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,2820.

Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W środę euro lekko traci względem dolara amerykańskiego (USD). Najwięcej za jedno euro płacono 1,2147 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,2059 USD około godziny 20. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,2063, co stanowi spadek o 0,35% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Kurs euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3368. W dzisiejszym dniu za jednego funta najwięcej płacono 1,3477 USD, a najmniej 1,3356 USD.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar amerykański lekko umacnia się względem franka szwajcarskiego. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,8871, a najwięcej 0,8914. Po godzinie 20 kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,8950. Tym samym dolar zyskuje 0,17% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk