• Odbierz prezent
Dolar (USD) i jen (JPY) mocniejsze. Kurs NZD/USD pod presją: naruszył miesięczne minima. Brak informacji tłumaczącej spadki

Aura umiarkowanego apetytu na ryzyko z wtorku przycichła w trakcie sesji azjatyckiej. Na FX JPY i USD są delikatnie mocniejsze, indeksy w Japonii i Chinach są minimalnie pod kreską. Minutki FOMC wypadły nieco jastrzębio, ale rynek przede wszystkim czeka na jutrzejsze wystąpienie szefa Fed Powella.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Protokół z lipcowego posiedzenia FOMC

  • wypadł nieco jastrzębio w odniesieniu do tego, gdzie się teraz znajdujemy, ale trzeba pamiętać, że były sporządzany w innej rzeczywistości (na dzień przed eskalującą spory handlowego USA-Chiny). Tylko dwóch członków Komitetu opowiadało się za cieciem o 50 pb, za to „kilku” chciało zostawić stopy procentowe bez zmian, co jednak jest spójne z późniejszymi komentarzami Fedowców.
  • Kurs dolara do jena USD/JPY

  • skoczył 20 pipsów do 106,60, ale dziś rano po ruchu nie ma śladu. Rynek większą wagę przykłada aktualnej ocenie sytuacji przez prezesa Fed J. Powella, którą poznamy podczas jutrzejszego przemówienia otwierającego sympozjum w Jackson Hole.
  • Reszta rynku FX jest spokojna. Na kursie funta do dolara GBP/USD i euro do dolara EUR/USD ruchy są minimalne. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD znalazł się pod presją i naruszył miesięczne minima schodząc do 0,6370. Nie ma informacji mogącej tłumaczyć spadki.
  • Rynek akcji czeka na wskazówki dla nadania kierunku.

  • Japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc.
  • Cena ropy naftowej jest w odwrocie po tym, jak wyparowała ekscytacja spadkiem zapasów ropy wg. DoE, za to negatywnie odznaczył się niespodziewany przyrost zapasów produktów ropopochodnych. Ropa WTI traci dziś 0,3 proc. do 55,5 USD/b.
  • Złot w dalszym ciągu krąży wokół 1500 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk