• Odbierz prezent
Dolar USD coraz niżej. Kursy euro, dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego w górę, frank też zyskuje

We wtorek dolar traci względem pozostałych głównych walut. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą na rynku Forex?

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

We wtorek spośród głównych walut najmocniejszy jest dolar australijski, który zyskuje 0,71% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7069 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,7138 po godzinie 14. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7118.

Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD 

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Drugie miejsce zajmuje euro, które zyskuje 0,60% względem amerykańskiej waluty. Najmniej za jedno euro płacono 1,1663 USD w godzinach nocnych, a najwięcej 1,1743 USD po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1733.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Trzecie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki, który zyskuje 0,54% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6552 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,6597 po godzinie 14. Po godzinie 19 kurs NZD/USD wynosi 0,6585.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD  

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Frank też dzisiaj zyskuje względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9249 w godzinach nocnych, a najmniej 0,9191 około godziny 19. Po godzinie 19 kurs USD/CHF wynosi 0,9198. Tym samym dolar traci 0,45% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kursy funta i jena bez większych zmian

Kurs funta do dolara (GBP/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia i wynosi 1,2854. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku jena. W tym momencie kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 105,65. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) jest notowany na lekkim minusie o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie kurs USD/CAD wynosi 1,3401.

 Finviz.com 29 września godz. 19

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

O godzinie 9 napłynęły dane z Hiszpanii dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we wrześniu wzrósł o 0,2% m/m wobec poprzedniego odczytu 0%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 0,4% wobec prognozowanego spadku o 0,5%. O godzinie 14 poznaliśmy dane z Niemiec. Wskaźnik CPI we wrześniu spadł o 0,2% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

O godzinie 15 podano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wzrost cen nieruchomości za lipiec okazał się wyższy od prognoz. O godzinie 16 poznaliśmy kolejne dane z USA, które wypadły lepiej od oczekiwań. Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board we wrześniu wyniósł 101,8 pkt wobec spodziewanych 89,2 pkt.

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk