• Odbierz prezent
Dolar (USD) bije euro (EUR). Kurs euro EURUSD wynosi już tylko 1,121 dolara!

Sprawdźmy, jak reaguje kurs euro do dolara EUR/USD w perspektywie długoterminowej. W tym celu skorzystamy z dwóch interwałów: tygodniowego oraz miesięcznego.

Kurs euro do dolara EUR/USD

Z perspektywy interwału W1

Ostatni tydzień przyniósł znaczne spadki kursu euro względem dolara. Nie dziwi nas to, kiedy przypomnimy sobie zeszłotygodniowe imponujące wzrosty kursu dolara po szczycie G20 w Japonii. Zdecydowana poprawa nastojów spowodowała wystrzał do góry dolara USD. Kurs euro również zwyżkował, co możemy zaobserwować, zestawiając EUR z polskim złotym. W porównaniu z dolarem (USD) euro wypadło jednak blado.

Poziomy cenowe

Kurs EUR/USD zmalał w miniony tydzień z poziomu 1,1365 dolara do 1,1223 dolara. Jak jednak możemy zaobserwować na wykresie, obecne spadki kursu euro EUR względem dolara USD są mniejsze niż zniżkowanie dolara w stosunku do euro, z jakim mieliśmy do czynienia w tydzień rozpoczynający się 16 czerwca. Nakazuje nam to podchodzić krytycznie wobec pojawiających się obecnie skądinąd głosów o supremacji kursu dolara USD w najbliższym czasie.

wykres kursu euro EURUSD na interwale W1

Wykres kursu euro do dolara (EURUSD) na interwale W1.

Z perspektywy interwału MN

Czerwiec był miesiącem, w którym doświadczyliśmy wzrostów kursu euro EUR w stosunku do dolara USD. Zaznaczmy, ze był to pierwszy taki miesiąc w 2019 roku. Wskazuje to na dominującą obecnie tendencję spadkową kursu euro do dolara (EURUSD). Wydaje się, że po tak mocnym początku obecnego miesiąca w wykonaniu dolara USD, zniżkowanie kursu euro EURUSD zostanie podtrzymane.

Poziomy cenowe

Na początku czerwca kurs euro EURUSD wynosił 1,1153 dolara, aby pod koniec tegoż miesiąca znaleźć się na poziomie 1,1357 dolara. Punkt oporu znajduje się tu w okolicach 1,149 dolara. Natomiast punkt wsparcia oscyluje wokół 1,109 dolara.

wykres kursu euro EURUSD na interwale MN

Wykres kursu euro do dolara (EURUSD) na interwale MN.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk