• Odbierz prezent
Dolar umacnia się o 1 grosz, a funt o 2. Liderem jest jednak frank. Kursy walut w poniedziałek

Sesja poniedziałkowa pomimo tego, że nie obfituje w liczne zaplanowane wydarzenia ekonomiczne to na razie dostarcza satysfakcjonującej zmienności. W poniedziałkowe popołudnie za jednego dolara musimy płacić 3 złote i 83 grosze. Funt kosztuje 4 złote i 98 groszy, frank 3.80, a euro warte jest 4.30 PLN. Zobaczmy jak prezentują się wykresy popularnych walut w zestawieniu z polskim złotym.

Zauważalne umocnienie amerykańskiego dolara

Na otwarciu sesji poniedziałkowej kurs USDPLN kształtował się na poziomie 3.8220. Na ten moment maksimum cenowe wynosi 3.8370, a minimum jest mniejsze od ceny otwarcia o zaledwie 0,8 centa. Sesja amerykańska nie jest wypełniona odczytami ekonomicznymi, więc ciężko liczyć na to, że poziom oporu wynoszący 3.86 zostanie przełamany. Wszystko wskazuje na to, że zamknięcie dzisiejszych zmagań dla kursu dolara powinno wynieść około 3 złote i 83 grosze.

Kurs dolara do złotego

Wykres dolara do złotego. Interwał dzienny. Źródło: metatrader 4.0

Kurs euro - można zgadywać w ciemno

Stosunkowo dynamicznie sytuacja prezentuje się na parze EURPLN. Widoczne jest umocnienie kursu euro. Na próżno jednak szukać sygnałów do zajmowania pozycji długich. Kurs euro cały czas utrzymuje się w wąskiej, niespełna 7- groszowej, konsolidacji. Dzisiejsze minimum cenowe na ten momenty wynosi 4.2946. Wygląda na to, że europejska walutą będzie kolejną walutą w stosunku do której złoty straci na wartości.

kurs euro do złotego wykres

Wykres euro do złotego. Niekończąca się konsolidacja

Funt zaczyna tydzień z werwą

Wyraźnym akcentem poniedziałkowe zmagania rozpoczyna kurs funta. Jesteśmy świadkami już 2- groszowego umocnienia. Cena otwarcia sesji poniedziałkowej wyniosła 4.9676. Bardzo prawdopodobne jest, że dzisiejsza sesja przerwie serię kolejnych trzech świec spadkowych. Najbliższe wsparcie dla kursu GBPPLN wynosi 4.9670.

Wykres funta do złotego

Funt do złotego- ładny impuls popytowy w okolicach rynkowego wsparcia

Kurs franka liderem poniedziałkowej zmienności

Trzeba przyznać, że sytuacja kiedy to frank jest najbardziej zmienną parą w zestawieniu z polskim złotym nie jest sytuacją typową. Wzrosty kursu franka wynoszą już prawie 3- grosze. W trakcie pierwszych godzin poniedziałkowej sesji pojawił się istotny sygnał techniczny do zakupów. Przełamanie oporu 3.7830 można traktować jako istotny byczy komunikat. Poziomem docelowym może być nawet pułap 3 złotych i 86 groszy.

Kurs franka do złotego 13 maja wykres

Kurs franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym

Aktualne kursy walut możesz sprawdzić tutaj.


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk