• Sklep
  • Odbierz prezent
Dolar stracił na szerokim rynku, choć korekta kursu dolara nie była znacząca

Dane makroekonomiczne po raz kolejny były mieszane – inflacja bazowa CPI cofnęła się w marcu do 2,0 proc. r/r, ale już cotygodniowe bezrobocie wypadło poniżej 200 tys. Tematem tygodnia były zapiski z marcowego posiedzenia FED, które pokazały, że członkowie tego gremium byli zgodni, co do tego, że należy uważnie podchodzić do tendencji w globalnej (i nie tylko) gospodarce.

Wypowiedzi członków Rezerwy z ostatnich dni zaczęły potwierdzać scenariusz zakładający, że FED nie zmieni w tym roku poziomu stóp procentowych. W międzyczasie pojawiły się też „nawoływania” Donalda Trumpa, aby rozważyć cięcie stóp procentowych i nawet powrót do luzowania polityki.

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk