• Odbierz prezent
Dolar spada do 3,75. Funt przy minimach na 4,78. Kursy walut o poranku - wtorek 04.12.2018

Sprawdźmy dzisiaj z samego rana na jakich poziomach zatrzymały sie główne kursy walut - dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego. W niektórych przypadkach doszło do wybić z formacji, dlatego w najbliższych dniach możemy mieć do czynienia z intensyfikowaniem się obranych kierunków.

Weź udział w darmowym kursie o zarządzaniu kapitałem

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Kurs dolara do złotego USDPLN

Za jednego dolara dzisiaj o godzinie 8:30 musimy zapłacić już tylko 3,75 złotego. Jak widać na poniższym wykresie kursu dolara mamy do czynienia z wybiciem się z formacji trójkąta symetrycznego w dół. Może to zapowiadać dalsze spadki. Zakładamy, że jeszcze w tym tygodniu zobaczymy kurs dolara na poziomie 3,72. Jest to granica linii trendu na wyższym interwale. Przed mocniejszymi spadkami możemy jeszcze chwilowo zauważyć odbicie się kursu dolara w górę - dolnej krawędzi trójkąta symetrycznego.

Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN

Kurs euro do złotego EURPLN

Kurs euro do złotego EURPLN o godzinie 8:30 wynosi dokładnie 4,275 i tak jak w przypadku kursu dolara mamy do czynienia ze spadkami. Jesteśmy w lokalnej strefie wsparcia, gdzie jest szansa na odbicie się kursu euro, jednak według nas w najbliiższych dniach możemy zobaczyć test nawet poziomu 4,25. Na tak niskim poziomie kurs euro był dopiero w sierpniu.

Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN
Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN

Kurs funta do złotego GBPPLN

Kurs funta wynosi 4,78 o godzinie 8:30. Widzimy, że nie może się on pozbierać po gwałtownych spadkach jakie miały miejsce kilka dni temu. Bardzo możliwe, że trend spadkowy będzie w dalszym ciągu kontynuowany. Przy takim scenariuszu możliwe, że w najbliższych tygodniach zobaczymy kurs funta już tylko po 4,70.

Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs franka do złotego CHFPLN

Kurs franka w dzisiejszy poranek kształtuje się na poziomie 3,77. I tak jak w przypadku swoich poprzedników delikatnie spada. Widzimy na wykresie kursu franka, że porusza się on w obszarze konsolidacji między 3,7315, a 3,8264. Jeżeli polski złoty będzie dalej zyskiwał do pozostałych par walutowych to również kurs franka może spaść. Oceniamy, że pzy takim scenariuszu poziom kursu franka 3,73 jest bardzo realny. Zostało do niego zaledwie 4 grosze.

Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk