• Odbierz prezent
kurs dolara kurs jena kurs euro kurs franka kurs NZD kurs AUD

W piątek w godzinach wieczornych większość głównych walut traci względem dolara amerykańskiego. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych wieczorową porą?

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

W piątek największym przegranym względem amerykańskiej waluty jest jen japoński. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najmniej wynosił 104,19 w godzinach nocnych. W ciągu dnia systematycznie zyskiwał. Najwięcej za jednego dolara płacono 106,05 JPY przed godziną 19. Po godzinie 20 kurs USD/JPY wynosi 105,82. Tym samym dolar zyskuje 1,02% względem jena.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki też dzisiaj mocno traci względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,6715 w godzinach porannych. W ciągu dnia osuwał się w dół i najmniej wyniósł 0,6623 przed godziną 19. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,6637. W tym momencie dolar nowozelandzki traci 0,91% względem dolara amerykańskiego.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Dolar australijski też dzisiaj zniżkuje względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7227 w godzinach porannych, a najmniej 0,7136 przed godziną 19. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7142, co stanowi spadek o 0,65%.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar zyskuje też dzisiaj względem szwajcarskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9056 w godzinach porannych. W ciągu dnia jednak systematycznie zyskiwał. Najwięcej za jednego dolara płacono 0,9143 CHF przed godziną 19. Po godzinie 20 kurs USD/CHF wynosi 0,9136. Tym samym dolar zyskuje 0,5% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W godzinach wieczornych kurs euro do dolara (EUR/USD) traci 0,45%. W tym momencie kurs EUR/USD wynosi 1,1786. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1907 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,1763 przed godziną 19.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Dolar kanadyjski i funt brytyjski są notowane w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia względem amerykańskiej waluty. Zachowanie poszczególnych głównych walut względem dolara amerykańskiego przedstawia poniższy wykres.

Finviz.com 31 lipca

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut w piątek?

W godzinach nocnych napłynęły lepsze od oczekiwań dane z Japonii. Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 2,8% wobec prognozy 3,1%. Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 2,7% wobec spodziewanego wzrostu o 1,2%.

Nad ranem napłynęły dane z Australii. W II kwartale wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI spadł o 1,2% k/k.

W godzinach porannych poznaliśmy dane z Francji. PKB w II kwartale spadł o 13,8% k/k, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 15,3%. Wydatki konsumpcyjne w czerwcu wzrosły o 9% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 3,2%. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,4% m/m wobec spodziewanego spadku o 0,1%.

W tym samym czasie napłynęły dane z Niemiec. Sprzedaż detaliczna w Niemczech w czerwcu spadła o 1,6% m/m. Analitycy spodziewali się większego spadku – o 3,3%.

Dane z Wielkiej Brytanii dotyczące wskaźników ubóstwa społecznego w lipcu wypadły lepiej od oczekiwań.

PKB Hiszpanii w II kwartale skurczył się o 18,5% k/k, co jest gorszym wynikiem od spodziewanego spadku o 16,6%.

PKB Włoch uległ obniżeniu o 12,4% k/k, co jest nieco lepszym wynikiem od prognozy spadku o 15%. Wskaźnik CPI we Włoszech w lipcu uległ obniżeniu o 0,1% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,1%.

O godzinie 11 poznaliśmy dane z całej Strefy Euro. Wskaźnik CPI w lipcu wzrósł o 0,4% wobec prognozy wzrostu o 0,2%. PKB Strefy Euro skurczył się o 12,1% k/k wobec spodziewanego spadku o 11,2%.

Czytaj także: Potężny pakiet danych z europejskich gospodarek. Jak reaguje kurs euro (EUR/USD)

Poznaliśmy dzisiaj sporo danych makroekonomicznych zarówno dotyczących całej Strefy Euro jak i kluczowych gospodarek europejskich: Wskaźnik CPI w Strefie Euro (r/r): 0,4% (prognoza: 0,2%; poprzednio: 0,3%) Bazowy wskaźnik CPI e Strefie Euro (r/r): 1,2% (poprzednio: 0,8%) PKB Strefy Euro (r/r): -1.. Czytaj
Potężny pakiet danych z europejskich gospodarek. Jak reaguje kurs euro (EUR/USD)

W godzinach popołudniowych napłynęły dane z USA, z których większość wypadła słabiej od oczekiwań. Bazowy indeks cen wydatków konsumpcyjnych w czerwcu wzrósł o 0,9% r/r wobec spodziewanego wzrostu o 1%. W ujęciu miesięcznym bazowy indeks cen wydatków konsumpcyjnych wzrósł o 0,2% zgodnie z oczekiwaniami. Dochód osobisty w czerwcu spadł o 1,1% m/m wobec prognozy spadku o 0,5%. Wydatki osobiste w czerwcu wzrosły o 5,6% wobec spodziewanego wzrostu o 5,5%. Wskaźniki nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan w lipcu wypadły słabiej od oczekiwań.

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk