• Odbierz prezent
Dolar przekroczył 3.84. Funt spada o zaledwie 1 grosz. Kursy walut w środę

Sesja wtorkowa nie przyniosła ogromnej zmienności na rynku walutowym. Inaczej prezentuje się sytuacja z potencjałem środowego handlu. Ilość i jakość danych w kalendarzu ekonomicznym jest zdecydowanie większa (czytaj więcej). Zobaczmy jak sesję środową rozpoczął kurs euro, dolara, funta oraz franka do złotego.

Dolar już po 3.8450

Jeszcze po wczorajszej sesji europejskiej ciężko było oczekiwać, że kurs dolara w zestawieniu z polskim złotym zaliczy udany zmienny dzień. Okazało się, że otwarcie sesji amerykańskiej w środę wypadło niezwykle obiecująco. W rezultacie kurs dolara do złotego wzrósł o 1 grosz, chociaż momentami spadał o taką samą wartość. Taką sytuację możemy interpretować jako sygnał do zajmowania pozycji długich. Otwarcie sesji czwartkowej miało miejsce na poziomie 3.8465. Pierwsze godziny handlu nie przyniosły na razie większych zmian, ale istotne dane dopiero przed nami.

Wykres dolara do złotego USD/PLN

Wykres dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs funta kontynuuje przecenę

Niezwykle niezdecydowaną parą walutową w ostatnich dniach jest brytyjski funt. O ile na wykresie widzimy kolejne świece spadkowe, o tyle kształt dolnych i górnych cieni pokazuje, że wcale tak gładko spadki nie przychodzą funtowi. W szczególności ciekawie wyglądała sesja poniedziałkowa, na której utworzyła się świeca tzw. wysokiej fali. Najbliższe wsparcie dla pary funt złoty wynosi 4.92 złote.

Wykres funta do złotego

Wykres funta do złotego interwał dzienny. Źródło: tradingview.com

Euro zatrzymuje się w okolicach swojego „magnesu”

Niejednokrotnie o tym wspominaliśmy i przy okazji tego artykułu zrobimy to ponownie. Kurs euro do złotego oscyluje w granicach 4.30, który działa jak swoisty magnes. W momencie gdy osiągamy ten pułap powinniśmy być bez pozycji. Zajmowanie transakcji w przypadku tendencji bocznej powinno mieć miejsce  w strefach skrajnych. Dla euro w zestawieniu z polskim złotym jest to pułap 4.27 oraz 4.34 złotego.

Euro do złotego - wykres interwał dzienny

Wykres euro do złotego na interwale dziennym

Frank do złotego - oscylator stochastyczny sugeruje wykupienie rynku

Ostatnie dni zdecydowanie należały do pary frank złoty. Mogliśmy obserwować ładne i dynamiczne wyłamanie poziomu wsparcia. Po tej szarży przyszedł czas na stabilizację. Wskaźniki analizy technicznej takie jak np. oscylator stochastyczny wskazują na wykupienie rynku. Gdyby sesja środowa zakończyła się na poziomie 3.81 lub niższym to na wykresie wskaźnika otrzymalibyśmy sygnał do spadków. Najbliższe wsparcie dla franka stanowi poziom 3.7823.

Wykres franka do złotego

Wykres franka do złotego z naniesionym oscylatorem stochastycznym


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk