• Odbierz prezent
Dolar powraca do spadków. Kurs euro do amerykańskiej waluty (EUR/USD) walczy na szczycie

W środę dolar próbuje powracać do osłabienia po wtorkowym odbiciu po kilku dniach spadków. Inwestorzy czekają na wieczorny komunikat po posiedzeniu FED, chociaż nie oczekuje się wiele. Potencjalne zmiany w tzw. forward guidance mogą pojawić się najwcześniej we wrześniu, a teraz Jerome Powell może nie być nazbyt wylewny. Ciekawsze mogą okazać się zapiski z dyskusji (tzw. minutes), ale te poznamy dopiero w połowie sierpnia.

Z danych makro to w nocy opublikowane zostały kwartalne dane nt. inflacji CPI w Australii, które nie różniły się znacząco od oczekiwań (-1,9 proc. k/k wobec szacowanych -2,0 proc. k/k). Więcej emocji budzą informacje o uszczelnianiu wewnętrznych granic w australijskim stanie Queensland w kontekście szerzącej się drugiej fali pandemii. W Europie uwagę zwraca słaby odczyt indeksu zaufania konsumentów we Francji, co można zacząć wiązać z obawami, co do wystąpienia drugiej fali COVID-19 na jesieni. 

Środowy ranek przynosi szybkie wymazywanie wtorkowego odbicia dolara. I nieważne, że posiedzenie FED najpewniej dzisiaj wiele nie wniesie. Magiczne trzy litery, to hasło wytrych, którym można wytłumaczyć wiele z tzw. nowej rzeczywistości, jaka zagościła na rynkach finansowych od pewnego czasu. Bardziej, niż fundamenty liczy się analiza techniczna, a ta pokazuje tylko, że trend spadkowy dolara jest bardzo silny.

Kurs euro względem dolara (EUR/USD) - walka na szczycie

Notowania euro do dolara (EUR/USD) powróciły dzisiaj rano w okolice maksimów z tego tygodnia (1,1770-80). W przypadku ich naruszenia mocnym oporem może być górne ograniczenie hipotetycznego kanału wzrostowego, które przebiega wokół 1,1815. Jednocześnie na dziennym RSI9 mielibyśmy już widoczną dywergencję, co tylko zwiększałoby prawdopodobieństwo wejścia w korektę.

OKIEM ANALITYKA - schemat wciąż ten sam - 1

Wykres dzienny EURUSD

Nota prawna

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk