• Odbierz prezent
Dolar po 3,96 złotego! Kurs euro nadal ponad 4,46 zł. A jak o poranku wygląda kurs funta GBP/PLN i franka CHF/PLN?

Przed nami jeden z ostatnich dni czerwca. Przyglądnijmy jak kształtują się w poniedziałkowy poranek podstawowe kursy walut polskiego złotego PLN. Dzisiaj z samego rana kursy walut kształtują się na następujących poziomach:

  • kurs dolara USD/PLN to 3,962 zł
  • kurs euro EUR/PLN to 4,467 zł
  • kurs funta GBP/PLN to 4,905 zł
  • kurs franka CHF/PLN to 4,19 zł

Kursy walut NBP

Dla przypomnienia poniżej prezentujemy jeszcze aktualną tabelę kursów średnich NBP, która przez kilka najbliższych godzin będzie aktualna. Jeżeli oglądasz ten materiał po godzinie 12:00, aby sprawdzić najnowsze średnie kursy walut NBP zapraszamy do strony Aktualne oraz archwialne kursy średnie NBP.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Aktualizacja

Kurs dolara amerykańskiego

USD/PLN

3,9697 zł

08:49 29 czerwca

Kurs euro

EUR/PLN

4,4616 zł

08:49 29 czerwca

Kurs funta szterlinga

GBP/PLN

4,925 zł

08:49 29 czerwca

Kurs franka szwajcarskiego

CHF/PLN

4,1919 zł

08:49 29 czerwca

Tabela. Kursy średnie NBP euro, dolara, funta i franka na niedzielę. Pochodzą z tabeli A nr 123/A/NBP/2020

Wykres kursu dolara, euro, funta i franka na interwale dziennym

wykres kursu euro do zlotegoWykres kursu euro do zlotego EUR/PLN

Na powyższym wykresie kursu euro EUR/PLN widzimy, że mamy reakcje na spadki z końca maja/początku czerwca. W ostatnim miesiącu kurs euro najniżej znajdował się na poziomie 4,37 złotego. Jednak było to dosłownie przez 1-2 dni i mieliśmy dynamiczne odbicie w górę. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie para EUR/PLN powróci w okolice 4,50 zł.

wykres kursu dolara USD/PLNWykres kursu dolara amerykańskiego USD/PLN

Na wykresie kursu dolara amerykańskiego (patrz wykres powyżej USD/PLN) również jesteśmy świadkami podobnego odbicia jak na parze EUR/PLN. Jest ono również dość spore. W przypadku USD/PLN mamy reakcję wzrostową na około 10 groszy. Jesteśmy bardzo ciekawi czy w najbliższym czasie będziemy mieli z powrotem powrót do 4,20 zł.

wykres kursu funta GBP/PLNWykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Na wykresie funta do złotego GBP/PLN nie dzieje się w ostatnich dniach nic ciekawego. Kurs oscyluje cały czas między 4,90 zł a 5,00 zł. Jeżeli dojdzie do przełamania poziomu 4,88 zł wówczas bardzo możliwe, że spadki jeszcze bardziej sie pogłębią.

wykres kursu franka do złotegoWykres kursu franka szwajcarskiego CHF/PLN

Kurs franka szwajcarskiego CHF/PLN również zaliczył w ostatnim czasie spektakularne odbicie w górę. Po zanotowaniu spadków do poziomu około 4,05 złotego kurs waluty szwajcarskiego odbił się bagatela do poziomu aż 4,20 złotego! Obecnie kształtuje się on na poziomie około 4,18 złotego. Spoglądając na wykres CHF/PLN (powyżej) można odnieść wrażenie, że kształtuje się coś na wzór trójkąta zwyżkującego. Przypomnijmy - w momencie wybicia się w górę z formacji trójkąta zwyżkującego jest większe prawdopodobieństwo na pojawienie się jeszcze większych wzrostów!

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Patrycja Solarska

Pasjonatka analizy technicznej, którą łączy w swojej pracy zawodowej z analizą fundamentalną. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Finanse i Rachunkowość, specjalizacja: Rynki Finansowe). Zainteresowana oddziaływaniem polityki światowej na ruchy cenowe pojawiające się na rynku forex

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk