• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki (NZD) zostawia w tyle pozostałe waluty. Jak długo potrwają wzrosty? Ciekawa sytuacja na wykresach
fot. freepik.com

Dolar nowozelandzki (NZD) zdecydowanie najsilniejszą walutą piątkowego poranka. Indeks NZD testuje właśnie lokalne opory, także dzisiejszy dzień może rozstrzygnąć czy dojdzie do korekty, czy dynamiczny rajd wzrostowy będzie trwał nadal. A jak wygląda dolar nowozelandzki w parach z wybranymi walutami?

Indeks dolara na lokalnych szczytach

Kurs dolara NZD znajduje się obecnie na poziomach widzianych ostatnio 22.07.202. Wtedy po dwóch świecach dziennych z górnymi cieniami doszło do odwrócenia tendencji na spadkową. Jest to więc naturalny poziom oporu. Jego przebicie może doprowadzić do wzrostów w okolice szczytów z ostatniego dnia roku 2019 czyli 94.30. Zmiana trendu na spadkowy z obecnych poziomów będzie potwierdzona po przebiciu lokalnej linii trendu.

 Wykres 1. Indeks dolara nowozelandzkiego (NZD_I), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Indeks dolara nowozelandzkiego (NZD_I), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Czytaj także:

Starcie dwóch walut z antypodów

Ciekawa sytuacja techniczna na parze AUD/NZD. Dolar nowozelandzki wyraźnie silniejszy od australijskiego. Doszło do wybicia poziomu wsparcia, dlatego obecnie bardziej faworyzowane są spadki. Dobry moment na otwarcie shortów byłby w okolicach 1.083, czyli po powrotnym ruchu wzrostowym do wyłamanego wsparcia, które teraz staje się oporem. Potencjał spadkowy na razie nie jest duży bo w okolice wsparcia na 1.075. Dopiero po jego pokonaniu kolejny przystanek to 1.06.

 Wykres 2. Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego (AUD/NZD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego (AUD/NZD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Chwila prawdy na NZDCHF

Kurs pary NZDCHF dotarł do ważnych poziomów oporu, w których musi nastąpić rozstrzygnięcie co do dalszego kierunku. Wybicie oporu na 0.616-0.618 i przy okazji linii trendu spadkowego zmieni średnioterminową tendencję na wzrostową. Większe spadki na parze możliwe po przebiciu dołem lokalnej linii trendu wzrostowego. Potencjalny zasięg dla spadków to 0.605.

 Wykres 3. Kurs dolara nowozelandzkiego do franka (NZD/CHF), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 3. Kurs dolara nowozelandzkiego do franka (NZD/CHF), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: AUDNZD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDNZD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk