• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki NZD w cieniu decyzji banku centralnego. Kurs dolara USD góruje nad euro, frankiem i jenem. Dolar australijski AUD mocno traci

 

W środę najważniejszym wydarzeniem na rynkach była decyzja w sprawie stóp procentowych w Nowej Zelandii. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

O godzinie 4 rano ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Nowej Zelandii. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%, zgodnie z prognozą.

Następnie na rynek napłynęły mieszane dane dotyczące wskaźników PMI w poszczególnych krajach Strefy Euro, całej Strefie Euro, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Istotnym czynnikiem wpływającym na nastroje na rynkach mógł też być dalszy ciąg zeznań prezesa Fed o godzinie 16, dotyczących polityki monetarnej, a także przemówienia członków Fed w godzinach popołudniowych.

Czytaj także: Sprawdzamy kurs dolara NZD/USD po informacji na temat stóp procentowych w Nowej Zelandii

Nie doszło dzisiaj do niespodzianki podczas ogłoszenia decyzji w sprawie poziomu stóp procentowych w Nowej Zelandii. Tamtejszy Bank Centralny (RBNZ), postanowił pozostawić je na dotychczasowym poziomie, wynoszącym 0,25%. Bank centralny Nowej Zelandii w sprawie inflacji RBNZ (Reserve Bank of New Ze.. Czytaj
Sprawdzamy kurs dolara NZD/USD po informacji na temat stóp procentowych w Nowej Zelandii

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Największym przegranym środowej sesji na rynku Forex jest dolar nowozelandzki, który traci 0,97% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,6643 około godziny 4 rano, a najmniej 0,6562 w godzinach popołudniowych. Po godzinie 19 kurs NZD/USD wynosi 0,6565.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

Drugie miejsce od końca zajmuje dolar australijski, tracąc 0,93% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7177 w godzinach nocnych, a najmniej 0,7088 po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs AUD/USD wynosi 0,7097.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Na tle amerykańskiej waluty najlepiej prezentuje się dzisiaj funt. Kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na lekkim plusie o 0,21% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Najmniej za jednego funta płacono 1,2675 USD do południa, a najwięcej 1,2777 USD przed godziną 19. Po godzinie 19 kurs GBP/USD wynosi 1,2751.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara amerykańskiego GBP/USD

 

Euro, frank i jen tracą względem dolara

Pozostałe główne waluty tracą względem dolara amerykańskiego. Kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,22%. W tym momencie wynosi 1,1682. Jen traci 0,47% względem dolara. Kurs dolara do jena (USD/JPY) w tej chwili wynosi 105,37. Frank traci 0,33% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) obecnie wynosi 0,9227.

Finviz.com 23 września godz. 19

 Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk