• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki (NZD) przełamał linię trendu

Dolar nowozelandzki przełamał wzrostową linię trendu. Może to być zapowiedź zmiany sentymentu na tej parze walutowej. Na interwale H4 kolorem niebieskim zaznaczone zostały kolejne wsparcia. Jednym z ważniejszych była cena 0.6580. Od blisko tygodnia pełni ona funkcję oporu, co wzmacnia wydźwięk przełamanej czerwonej linii.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pewnym ograniczeniem w przecenie NZD jest linia wyznaczająca zniesienie kierunkowe o wartości 100%. Znajduje się ona na poziomie 0.6510. Popyt może wykorzystać to miejsce do utworzenia kopii czerwcowej korekty. Byłby to poważny techniczny sygnał do ruchu na północ.

Potwierdzeniem takiego scenariusza byłby ruch umacniający NZD powyżej najbliższego oporu 0.6580.

Patrząc na wskaźnik RSI wydaje się to mało prawdopodobne. Czerwona linia trendu jasno potwierdza, jaki jest aktualny sentyment do tej pary walutowej. MACD pozostaje po stronie wartości ujemnych już od dłuższego czasu. Ostatnie dni to słupki zbliżające się do krytycznego poziomu zero. Dopiero wyjście powyżej tej wartości pozwoliłoby na rozbudowanie struktur wzrostowych.

Podsumowując, na wyższym interwale D1 obraz NZDUSD daje nadzieję na umocnienie dolara nowozelandzkiego. Jednak niższy horyzont czasu zostawił kilka przeszkód, które utrudniają taki ruch rynkowy. Ważne poziomy to 0.6510 jako najbliższe wsparcie. Po jego przełamaniu popyt może ponownie się obudzić na zielonej linii 0.6380. Posiadacze długich pozycji powinni zwrócić szczególną uwagę na opór 0.6580.

NZD przełamał linie trendu - 1

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego w relacji do amerykańskiego (NZD/USD)

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk