• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki (NZD) pozostaje we wzrostach

Okres wakacyjny pozwolił na utworzenie wzrostowego kanału trendowego na parze walutowej NZDUSD.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ten kierunek jest zgodny z tendencją wyznaczoną na wyższym horyzoncie czasu a trwającą od marca tego roku. Ostatni dołek znajduje się na cenie 0.6490 i to on decyduje, czy wzrosty będą kontynuowane w kolejnych tygodniach.

Dobrym miernikiem siły popytu była średnia kroczące MA50 (zielona). Ostatnie dwie deprecjacje NZD wyhamowały właśnie na tej linii i stały się motywatorem dla utworzenia białych świec.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem nie są już tak optymistyczne. Na szczególną uwagę zasługuje MACD, który pozostaje w zakresie liczb dodatnich, ale ma problem, aby generować wyższe szczyty, jak to ma miejsce na wykresie ceny. Jest to potencjalnie sygnał ostrzegawczy.

Można powiązać go z zatrzymaniem z ceną 0.6700, która pod koniec lipca utworzyła szczyt i zmotywowała podaż do utworzenia 200 pipsowej korekty. Od kilku dni NZD odbija się od tej wartości jak od sufitu, co tworzy lokalny opór.

Jeżeli nie uda się go pokonać, to czarne świece będą przełamywać kolejno: zieloną średnią krocząca, przyspieszona linie trendu aż nastąpi test wsparcia 0.6490.

Jeżeli jednak opór zostałby przełamany, to kolejny podażowy obszar znajduje się dwie figury wyżej – 0.6790.

NZD pozostaje we wzrostach - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk