• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki NZD najciekawszą walutą na rynku Forex. Kurs dolara USD bez fajerwerków. Bezrobocie i FOMC już nie robią wrażenia
fot. freepik.com

W środę napłynęły liczne dane z rynku amerykańskiego. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się główne waluty względem dolara amerykańskiego?

 

Dzisiejszy dzień obfitował w dane z USA. O godzinie 14.30 napłynęły dane z rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się nieco wyższa niż się spodziewano i wyniosła 6,071 mln wobec prognozy 6,02 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych również okazała się wyższa od prognozy. Wyniosła 778 tys. wobec spodziewanych 730 tys.

W godzinach popołudniowych poznaliśmy też kolejne dane z USA. PKB w III kwartale wzrósł o 33,1% k/k wobec prognozy wzrostu o 33,2 %.

Indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan wypadł słabiej niż oczekiwano. Lepiej od prognoz wypadły natomiast dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

O godzinie 20 opublikowano protokół z ostatnich minutek FOMC.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W środę wieczorem kursy większości z głównych walut oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD znajduje się na symbolicznym plusie o 0,16% i wynosi 1,1912. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1929 USD około godziny 9, a najmniej 1,1882 USD około godziny 13.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kursy funta, jena i dolara australijskiego bez większych zmian

Kurs funta do dolara (GBP/USD) również znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3374. Kurs dolara do franka (USD/CHF) jest notowany na lekkim minusie o 0,30% i wynosi 0,9082. Kurs dolara do jena (USD/JPY) znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 104,40. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD), który w tym momencie wynosi 1,3006. Po wczorajszym solidnym wzroście dolar australijski dzisiaj odpoczywa. W tym momencie kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 0,7358.

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Jedyną walutą, która mocniej się wyróżnia, jest dolar nowozelandzki, który zyskuje 0,55% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6960 w godzinach porannych, a najwięcej 0,7015 około godziny 20. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,7010.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk