• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki (NZD) i dolar australijski (AUD) spadają w przepaść!  Dolar USD mocno się trzyma. Co z euro, frankiem, funtem i jenem?

Czwartek obfitował w liczne dane z poszczególnych gospodarek. Tradycyjnie napłynęły cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

W czwartek w godzinach nocnych podano dane dotyczące bilansu handlowego Australii, które wypadły słabiej od oczekiwań. Bilans handlowy w lipcu wyniósł 4,607 mld wobec prognozy 5,4 mld.

Do południa napłynęły liczne dane dotyczące wskaźników PMI. W Szwajcarii i Wielkiej Brytanii wypadły słabiej od oczekiwań, natomiast w Strefie Euro były one mieszane. O godzinie 11 podano też dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Strefie Euro. W lipcu spadek wyniósł 1,3% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 1,5%.

W godzinach popołudniowych tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Okazały się one lepsze od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 13,254 mln wobec spodziewanych 14 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 881 tys. wobec prognozy 950 tys. O tej samej godzinie poznaliśmy też bilans handlowy USA za lipiec. Wyniósł on -63,60 mld wobec prognozy -58 mld. W tym samym czasie podano też bilans handlowy Kanady, który wyniósł -2,45 mld wobec prognozy -2,50 mld.

Około godziny 16 napłynęły kolejne dane z USA, dotyczące PMI i ISM.

Czytaj także: ISM i PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Czy amerykańska gospodarka wróciła do normalności?

Kolejna publikacja dzisiejszego dnia, dotyczy wskaźnika ISM i PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych w sierpniu: Wskaźnik PMI dla usług: 55,0 (prognoza: 54,8; poprzedni: 50,0) Zbiorczy wskaźnik PMI wg Markit: 54,6 (prognoza: 54,7; poprzedni: 50,3) Wskaźnik ISM dla usług: 56,9 (prognoza: 57,0; popr.. Czytaj
ISM i PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Czy amerykańska gospodarka wróciła do normalności?

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

W czwartek największym przegranym wśród głównych walut na rynku Forex jest dolar nowozelandzki. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,6773 w godzinach nocnych, a najmniej 0,6693 przed godziną 20. Po godzinie 21 kurs NZD/USD wynosi 0,6701. Tym samym dolar nowozelandzki traci 1,05% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Drugie miejsce od końca zajmuje dolar australijski, który też mocno traci względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,7337 w godzinach nocnych, a najmniej 0,7265 przed godziną 20. Po godzinie 21 kurs AUD/USD wynosi 0,7270, co stanowi spadek o 0,88%.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kursy euro, franka i jena bez większych zmian do dolara

Po godzinie 21 dolar kanadyjski traci 0,67% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,3134. Funt traci 0,54% względem dolara amerykańskiego. W tym momencie kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3276. Kurs euro do dolara (EUR/USD) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia i w tej chwili wynosi 1,1848. Kurs dolara do jena (USD/JPY) też jest notowany blisko wczorajszego poziomu odniesienia względem amerykańskiej waluty i wynosi 106,12. Frank zyskuje symboliczne 0,17% względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara do franka (USD/CHF) obecnie wynosi 0,9092.

Finviz 3 września godz. 21

Źródło: Finviz.com

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk