• Odbierz prezent
Dolar nowozelandzki jest najsilniejszy. Kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) zatrzymał się na poziomie 1,1265. Dzień na rynku

Dane w czwartek głównie skupiają się na ocenie kondycji rynku pracy w USA. Po czerwcowym raporcie z rynku pracy spodziewany jest wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 3 mln. W tym samym czasie otrzymamy też najnowsze dane o wnioskach o zasiłek, gdzie ważne będzie, czy spada liczba osób kontynuujących pobieranie zapomogi. W tle będą dane o bilansie handlowym z USA (I kanady) oraz rewizja zamówień na dobra trwałe. EUR otrzyma przemówienia Merscha i Schnabel z EBC.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Chiński Shanghai Composite rośnie o 1,3 proc., koreański KOSPI zyskuje 1 proc., a japoński Nikkei225 wzrasta o 0,1 proc. Azja wzięła przykład z Wall Street, gdzie wczoraj S&P500 wzrastał trzeci dzień z rzędu, tym razem o 0,5 proc., a Nasdaq zaliczył nowy rekord. Dziś rano futures na S&P500 zyskuje 0,1 proc.
  • Pozytywny nastrój bierze z lepszych danych z USA – indeks ISM dla przemysłu skoczył w czerwcu do 52,6 z 43,1 w maju, najwyżej do 14 miesięcy i wracając na stronę sygnalizującą ekspansję. Wznowienie aktywności gospodarczej po okresie lockdownu przynosi powrót do wzrostu produkcji i nowych zamówień.
  • Ponadto rynek pozytywnie przyjął doniesienia, że szczepionka na COVID-19 od Pfizera i BioNTech na wstępnym etapie testów wywołuje pozytywną reakcję systemu immunologicznego pacjentów.
  • Statystki zachorowań w USA pozostają złe. Wczoraj liczba nowych przypadków pierwszy raz przekroczyła 50 tys. Apple zamknął 30 sklepów w siedmiu stanach.
  • Na rynku Forex widać umiarkowane utrzymanie umocnienia walut ryzykownych względem USD. Najlepiej radzi sobie dolar nowozelandzki NZD przy wzrostach do 0,65. Kurs euro do dolara (EUR/USD) zatrzymał się na 1,1265, kurs dolara w relacji do jena (USD/JPY) stabilizuje się pod 107,50.
  • Złoty wymazał ostatnią siłę i EUR/PLN odbił do 4,4750.
  • Na rynku towarowym ropa WTI zyskuje skromne 0,3 proc. do 39,8 USD/b. Złoto cofnęło się pod 1770 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk