• Odbierz prezent
Dolar najsilniejszy od trzech lat! Kurs euro do amerykańskiej waluty (EUR/USD) dryfuje przy 1,0790. Cena złota najwyższa od 2013 roku

Rynek akcji dołuje, a nastroje na rynkach pogorszyły się przez wznowione obawy o wpływ koronawirusa w miarę wzrostu liczby przypadków zachorowań poza Chinami. Na FX dolar jest najsilniejszy od trzech lat, lepiej mają się kursy jena JPY i franka CHF, pod presją są kursy dolara nowozelandzkiego NZD i amerykańskiego AUD. Cena złota jest najwyżej od 2013 r.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Co dalej z koronawirusem?

  • Choć epidemia w Chinach zdaje się być pod kontrolą, liczba zakażonych w Korei Płd. wzrosła do 156, a w Japonii ze statku wycieczkowego ewakuowano kolejne dwie osoby z podejrzeniem wirusa.
  • Negatywny nastrojów potęgują słabe wskaźniki PMI z Australii i Japonii, które podsycają obawy o spowolnienie wzrostu gospodarczego, podczas gdy słabe dane z eksportu Korei Południowej zaszkodziły tamtejszemu rynkowi.
  • Hang Seng traci ponad 1 proc., japoński Nikkei225 zamknął sesję spadkiem o 0,4 proc., ale chiński Shanghai Composite rośnie jeszcze o 0,2 proc. (prawie 1 proc. w szczycie sesji).

Co nowego na rynku walutowym?

  • Na rynku walutowym silny pozostaje dolar - indeks DXY jest najwyżej do kwietnia 2017 r. Kurs euro do dolara EUR/USD dryfuje przy 1,0790 w wyczekiwaniu na indeksy PMI z Eurolandu. Kurs dolara do jena USD/JPY pozostaje blisko 112.
  • Pod presją są ryzykowne kursy dolara nowozelandzkiego NZD i australijskiego AUD. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD zjechał do 0,6307 i jest najniżej od października. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD obniżył się pod 0,66.
  • Na rynku towarowym złoto przebiło 1630 USD/oz i jest najwyżej do 2013 r., potwierdzając atrakcyjność bezpiecznych przystani.
  • Ropa naftowa przerywa wzrostową passę i dziś WTI traci 0,9 proc. do 53,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk