• Odbierz prezent
Dolar mocniejszy wobec funta i euro. Sprawdzamy kurs dolara do głównych par walutowych

Ostatnie godziny przynoszą nieznaczny zwrot w stronę amerykańskiej waluty. W komentarzu opublikowanym przed południem zwracałem uwagę, że dolarowe byki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

W przypadku eurofunta cofnięcie może być wynikiem plotek, jakoby podczas nieformalnego szczytu unijnych przywódców w Salzburgu, premier Theresa May miała odrzucić propozycje Michela Berniera dotyczące rozwiązania problemu granicy pomiędzy dwoma Irlandiami w momencie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Jeżeli szefowa brytyjskiego rządu nie dostanie „kredytu wsparcia” ze strony UE, to może to osłabić jej pozycję podczas corocznych obrad Partii Konserwatywnej w dniach 30.09-03.10, gdzie najpewniej zmierzy się ona z silną opozycją zwolenników Brexitu…


Szukasz aktualnego kursu dolara do złotego? Znajdziesz go tutaj!

 

Aktualna sytuacja kursu funta do dolara GBPUSD

Ten czynnik (ryzyko utraty przywództwa przez May we własnej partii) wydaje się nie być brany pod uwagę przez inwestorów na rynku funta, a może (gdyby rzeczywiście zaistniał) wprowadzić ogromne komplikacje, ze znacznym wzrostem scenariusza braku porozumienia z UE włącznie. W najbliższych godzinach zerkamy, zatem na wieści z Salzburga.

Na wykresie GBPUSD powróciliśmy do wnętrza kanału. To może nasilać presję na rozwinięcie korekty. Kluczowa strefa obrony to teraz 1,3045-80.

Wykres dzienny kursu funta do dolara GBPUSD
Wykres dzienny kursu funta do dolara GBPUSD

 

Kurs euro do dolara - aktualna sytuacja

W przypadku euro do dolara EURUSD wzrosło znaczenie strefy oporu przy 1,1680-1,1715, oraz scenariusza ponownego zejścia w stronę 1,1650-58. Naruszenie tej bariery może dać spadek w okolice mocnego wsparcia +/- 1,1550.
Wykres dzienny kursu euro do dolara EURUSD
Wykres dzienny kursu euro do dolara EURUSD

Dzisiejsze dane z USA z rynku nieruchomości były mniejszej wagi, rynek czeka już na przyszłotygodniowe posiedzenie FED.

Nota prawna

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk