• Odbierz prezent
Dolar kontynuował spadki, gorzej zachowywał się tylko jen japoński i lira turecka w kończącym się tygodniu!

Dolar kontynuował spadki, gorzej zachowywały się tylko turecka lira i japoński jen. Powodem były obawy związane z tempem podwyżek stóp procentowych w USA w przyszłym roku – o ile wrześniowe i grudniowe zacieśnienie jest realne, o tyle inwestorzy zaczynają się obawiać na ile możliwe spowolnienie w amerykańskiej gospodarce w latach 2019-2020 (wygaszanie pozytywnego wpływu impulsu fiskalnego, oraz ryzyka związane z narastaniem protekcjonizmu w globalnej gospodarce) zaznaczą się w projekcjach FED.


Wydarzenie przyszłego tygodnia - posiedzenie FED w środę

Teoretycznie protekcjonizm w handlu może podbijać globalne oczekiwania inflacyjne, ale zarazem działać też bardziej „aktywizująco” na inne banki centralne, niż FED, który w zasadzie w czerwcu nakreślił już przyszłą ścieżkę podwyżek (wykres dot-chart).Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie

DOWIEDZ SIE WIĘCEJNiemniej w przyszłym tygodniu to posiedzenie FED w środę wieczorem, stanie się głównym wydarzeniem. Jeżeli przekaz pozostanie względnie „jastrzębi”, to dolar może odrobić część przeceny. Inna sprawa – osłabienie USD z ostatnich dni było też wynikiem zamykania pozycji przez tych inwestorów, którzy liczyli na dalszą eskalację w relacjach handlowych USA-Chiny.

Czytaj także: Dlaczego kryptowaluty zrujnują światową gospodarkę?

Rosnąca popularność kryptowalut wydaje się nie do zatrzymania. Cały świat dzieli się na kilka grup wyznawczych: zwolenników, sceptyków i spekulantów. Wszyscy spierają się o kilka pozornie istotnych kwestii: czy kryptowaluty reprezentują jakąkolwiek wartość, czy mogą pełnić funkcje pieniądza, czy są .. Czytaj
Dlaczego kryptowaluty zrujnują światową gospodarkę?

Kurs dolara do złotego USDPLN znajdziesz tutaj.

Tymczasem wejście w życie kolejnej partii wzajemnych ceł, doprowadziło do sytuacji w której zaczęto wskazywać, że obie strony mogą być bliżej …przełomu i rozpoczęcia rozmów.

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk