• Odbierz prezent
Dolar kanadyjski USDCAD broni wsparcia. Kurs kanadyjczyka odbija

Ostatni kwartał 2018 roku przyniósł deprecjacje dolara kanadyjskiego, która zakończyła się utworzeniem szczytu 1.3660. Od tamtej pory waluta kanadyjska w szybkim tempie powróciła do linii trendu, która aktualnie stanowi skuteczną barierę w dalszej aprecjacji. Wsparcie 1.3060 ma duże znaczenie dla inwestorów korzystających ze zniesień Fibonacciego. Ten dołek naznaczony jest przez równość swingów spadkowych. Tegoroczne spadki liczą już 6 figur i dokładnie taką samą długość ma fala spadkowa trwająca od czerwca do października zeszłego roku.

Dokładniejsza analiza swingów z ostatnich miesięcy wskazuje, że fale umacniające kurs dolara kanadysjkiego CAD tworzą powtarzalny schemat pod względem długości, korzystając z pionowej osi wykresu. Zwyczajowo mierzyły one od 600 pipsów do 660 pipsów, co daje dokładność 10%.

Przekładając to na aktualna sytuacje, należy dopuścić naruszenie aktualnego dołka 1.3060 o 60pipsów. Tym samym powstaje wsparciowa strefa zawierająca się pomiędzy aktualnym dołkiem a równym poziomem 1.3000.

 

Wykres kursu dolara kanadyjskiego na interwale dziennym
Wykres kursu dolara kanadyjskiego na interwale dziennym

Analiza wskaźników znajdujących się pod wykresem kursu dolara kanadyjskiego USDCAD premiuje posiadaczy długich pozycji. Stochastic próbując opuścić strefę z wartościami poniżej 20 punktów,  wskazuje na możliwość tworzenia kolejnych białych świec. Czerwone strzałki dokładnie pokazują jak w przeszłości wyglądał wskaźnik i wykres kiedy oscylator stochastyczny rozpoczynał podróż na północ.

MACD pozostaje po stronie wartości ujemnych ale z tendencją do wzrostów. W przypadku przełamania bariery zero, utworzy się poważny sygnał potwierdzający, ze żółte wsparcie na dłużej pozostanie na wykresie.

Kolejny ważny poziom dla trendu wzrostowego to cena 1.2800 czyli podstawa ostatniego impulsu wzrostowego w większej skali.  Opory dolara kanadyjskiego USDCAD to ceny 1.3200 oraz 1.3300.

 

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk