• Odbierz prezent
Dolar kanadyjski i funt brytyjski przed ciekawym dniem

Kursy walut mogą dziś reagować na publikacje makroekonomiczne i inne wydarzenia zaplanowane w kalendarzu. Szczególnym przypadkiem jest tutaj dolar kanadyjski, którego kurs w środę może poruszać się niezwykle dynamicznie.

 

Rynek opcji wskazuje dziś na umiarkowaną zmienność kursów walut. Zdecydowanym wyjątkiem powinny być pary z dolarem kanadyjskim. Kurs tej waluty może mocno reagować na dzisiejsze decyzje Banku Kanady w sprawie stóp procentowych. Oczekiwana zmienność dla par z CAD jest wyraźnie wyższa niż dla innych par walutowych. Z pozostałych walut warto dziś będzie na funta brytyjskiego (potencjalna reakcja na publikację indeksu PMI dla sektora usługowego w Wielkiej Brytanii), jena japońskiego, czy dolary z Australii i Nowej Zelandii. Pary walutowe z najwyższą oczekiwaną zmiennością w perspektywie overnight to dziś:

  • GBP/CAD (funt brytyjski dolar kanadyjski) – 1,08%
  • EUR/CAD (euro dolar kanadyjski) – 1,03%
  • USD/CAD (dolar amerykański dolar kanadyjski) – 0,99%

Słabsze ruchy mogą dziś wystąpić na pojedynczych parach z euro i dolarem amerykańskim, a także na parach z frankiem szwajcarskim. Pary walutowe z najniższą oczekiwaną zmiennością w perspektywie overnight to dziś:

  • USD/JPY (dolar amerykański jen japoński) – 0,52%
  • EUR/AUD (euro dolar australijski) – 0,53%
  • EUR/GBP (euro funt brytyjski) – 0,58%

 

Oczekiwana zmienność kursów walut

Oczekiwana zmienność kursów walut

Notowania: GBPCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPCAD/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk