• Odbierz prezent
Dolar już tylko po 3,74! Kurs funta oraz franka też spada. Jedynie euro wciąż stabilnie

Jak kształtują się główne kursy walut - dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego? Dzisiejszy dzień obfituje w wiele publikacji, w tym m.in. mamy spotkanie FOMC, dlatego też jesteśmy świadkami mocnych ruchów cenowych, w tym przede wszystkim na dolarze amerykańskim, gdzie możemy łatwo zauważyć, że powoli zmienia nam się tendencja na spadkową!

Kurs dolara USD/PLN ostro w dół

Kurs dolara amerykańskiego USD/PLN jest już zaledwie na poziomie 3,74 złotego i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie dolar mógł się umocnić. Powoli sentyment na rynku dolara zmienia się nam na spadkowy. Widać to dokładniej na drugim wykresie, gdzie pokazujemy kurs dolara do złotego USDPLN z szerszej perspektywy. Aktualnie kurs dolara walczy z poziomem 3,74, który jest w dalszym ciągu mocnym wsparciem dla trendu wzrostowego. Jeżeli uda się go przełamać spadki powinny się dalej pogłębić.

Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN

Patrząc na wykres kursu dolara z szerszej perspektywy widzimy, że dolar narusza wzrostową linię trendu. Jeżeli uda się przebić poziom 3,74 jest duża szansa na pogłębienie się spadków dolara amerykańskiego do polskiego złotego USDPLN. Czy to zmiana trendu? Wszystko na to wskazuje!

Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN z szerszej perspektywy
Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN z szerszej perspektywy

Kurs euro EUR/PLN - stabilne notowania

Kurs euro do złotego w przeciwieństwie do dolara amerykańskiego wykazuje się w dalszym ciągu dużą stabilnością. Dzisiaj o godzinie 16:40 za jednego euro trzeba zapłacić 4,28złotego. Kanał horyzontalny kursu euro, który został rozpoczęty w połowie 2018r. zostaje cały czas niepokonany. Spadki kursu euro mogą zacząć się dopiero po przebiciu poziomu 4,25, wzrosty natomiast powyżej 4,35.

Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN
Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN

Kurs funta GBP/PLN wraca do spadków

Kurs funta powrócił do spadków i kilkanaście minut przed godziną 17:00 za jednego funta trzeba zapłacić około 4,74 złotego. Najbliższym oporem dla dalszych spadków funta będzie najbliższy dołek czyli okolice 4,72. Jeżeli nie udałoby się przebić tego poziomu jest szansa na wzrosty na tej parze. W przypadku przebicia tego poziomu przez kurs funta musimy raczej nastawić się na dalsze spadki.

Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs franka CHF/PLN jednak spada

Polski złoty pokazuje dzisiaj siłę praktycznie do wszystkich głównych par walutowych. Nawet kurs franka do złotego spada i jest to on już aktualnie notowany kilka groszy poniżej 3,78. Na wykresie franka do złotego widzimy, że przebiliśmy dzisiaj średnią kroczącą, co może sugerować dalsze spadki kursu franka. Najbliższy target w przypadku spadków franka to poziom około 3,76 złotego.

Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk