• Sklep
  • Odbierz prezent
Dolar już po 3,81. W 8 dni urósł o 11 groszy! Euro rośnie do 4,31. A jak zachowuje się kurs funta i franka?

To był dzień pod znakiem osłabiania się kursu złotego w stosunku do większości walut. Złoty tracił m.in. do dolara, euro, funta i franka. Zobaczmy jak wygląda sytuacja na rynku walutowym aktualnie.

 

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Kurs dolara USDPLN mocno w górę

Kurs dolara od rana umocnił się o 1 grosz. Aktualnie kurs dolara wynosi 3,81 i od dołka z końca stycznia umocnił się o 11 groszy. Jeżeli tak dalej pójdzie w przyszłym tygodniu będziemy świadkami ataku dolara na szyczyty na poziomie 3,84.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4

Kurs euro EURPLN

Na fali osłabiającego się złotego zyskuje również kurs euro. Aktualnie kurs euro wynosi 4,31 i tak jak w przypadku dolara jest to około 1 grosz więcej niż dzisiaj z rana. Łatwo możemy zauważyć na wykresie euro do złotego, że jesteśmy w okolicy mocnego oporu. Jeżeli uda się go przebić to może wreszcie zobaczymy większe ruchu na tej parze walutowej. Na to liczymy!

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4

Kurs funta GBPPLN

Kurs funta wynosi aktualnie 4,92 i jest to prawie identyczny kurs do tego z dzisiejszego poranka. Do szczytu z końca stycznia brakuje jeszcze około 5 groszy. Zobaczmy jeszcze na sekundę na wykres funta. Poziom 4,92 jest mocnym oporem, z którym obecnie próbuje się uporać brytyjska waluta.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4

Kurs franka CHFPLN

Kurs franka również zyskuje w stosunku do polskiego złotego. Tak jak w przypadku euro i dolara frank szwajcarski przez cały dzień umocnił się o około 1 grosz. Teraz za jednego franka trzeba zapłacić około 3,805. Od dołka z końca stycznia kurs franka jest około 9 groszy wyżej.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk