• Odbierz prezent
Dolar i amerykański indeks

Od początku roku 2020 amerykański indeks giełdowy S&P 500 zyskał na wartości 2% i prawie 10% przez ostatnie 12 kolejnych miesięcy.

Dla porównania, indeks dolara US Dollar Index,

za ten samo okres zyskał na wartości 8% YTD (od początku roku ) oraz ponad 20% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Większość wzrostów dla dolara przypada na początek 2019 i od początku marca 2019, mieliśmy do czynienia z konsolidacją dla notowań dolara. Po ponad 6 miesięcznej konsolidacji, zielone banknoty ponownie zyskały siłę i zdołały przełamać długoterminową konsolidację.

Dolar i amerykański indeks - 1

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.


Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk