• Odbierz prezent
Dolar, funt, frank, euro zaczynają spadać. Złoty może istotnie zyskać na wartości. Kurs funta zalicza 20 groszową przecenę

Sesja środowa przynosi odwrócenie nastrojów z początku tygodnia. Kurs złotego zaczyna zyskiwać na wartości. Zgodnie z tym o czym informowałem we wczorajszej analizie, słabe i niemrawe odreagowanie, stanowiło zapowiedź przeceny złotego. Kurs dolara USD/PLN oscyluje w granicach 3 złotych i 93 groszy. Kurs franka spada o 1 grosz, do poziomu 3.95 PLN. Kurs euro na razie nieskutecznie atakuje poziom wsparcia, a kurs funta stabilizuje się w okolicach 4 złotych i 81 groszy. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy kursu dolara, funta, franka oraz euro.

Kurs dolara USD/PLN w każdej chwili może zacząć spadać

Sesja środowa przynosi nieznaczną przecenę dolara. W zasadzie zmienność na rynku Forex pozostawia wiele do życzenia i akurat dolar nie stanowi odstępstwa od tego jak wygląda rynek na dzisiejszej sesji. Najbliższe wsparcie dla dolara wynosi 3 złote i 92 grosze. Kolejny pułap cenowy to okolice już 3.89 PLN. Niewykluczone, że zobaczymy dolara na tych poziomach jeszcze w tym tygodniu.

Dolar do złotego USD/PLN wykres dolaraKurs dolara do złotego USD/PLN na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHF/PLN jeszcze powyżej 3.94 PLN

Presja podażowa na parze frank do złotego CHF/PLN jest aż nadto widoczna. Kurs franka rysuje popularną formację świecową gwiazdy wieczornej, a co ważniejsze odreagowanie spadków było niewielkie. To pokazuje, że złoty powinien się umacniać. Najbliższe wsparcie dla kursu franka wynosi 3 złote i 93 grosze.

Kurs franka do złotego CHF/PLN wykres frankaKurs franka do złotego CHF/PLN na interwale dziennym. Czarnym liniami zaznaczone zostały istotne poziomy wsparcia

Kurs euro do złotego EUR/PLN w okolicach środka konsolidacji

Kurs euro do złotego EUR/PLN utrzymuje się w tendencji bocznej. Co więcej po fali spadkowej aktualne wahania zamknęły się w 4 groszowym przedziale cenowym. Bliżej nam do ataku na dolne ograniczenie tego mikro trendu bocznego. Poziom wsparcia dla euro stanowi pułap 4.31 PLN. Górne cienie świec dziennych świadczą o tym, że jest duża szansa na spadki nawet w okolice 4.25.

Kurs euro do złotego EUR/PLN wykres euroKurs euro do złotego EUR/PLN utrzymuje się w tendencji bocznej

Kurs funta i Brexit, którego może nie być

Na sesji dzisiejszej dotarły do mediów informacje o zawieszeniu negocjacji pomiędzy UE a Wielką Brytanią. Rozmów nie chce podjąć Unia, a to oznacza duży problem Borysa Johnsona. Kurs funta kontynuuje przecenę w stosunku do złotego. Już teraz, licząc od rocznego maksimum, kurs funta przeceniony został o 20 groszy. Jeżeli ten tydzień przyniesie spadki funta to będzie to już 7 tydzień z rzędu, na którym przeceniana jest brytyjska waluta.

Kurs funta do złotego GBP/PLN wykres funtaKurs funta do złotego GBP/PLN  na interwale dziennym

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk