• Odbierz prezent
Dolar, euro, frank, funt i korona czeska. Kursy walut 2 kwietnia
fot. freepik.com

Dzisiaj jest dzień wolny od sesji na GPW, jednak rynek walutowy jeszcze nie śpi. Jak kształtują się kursy walut w piątek w godzinach popołudniowych? Ile kosztują euro, dolar, frank, funt i korona czeska?

 

O godzinie 14.30 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z USA. Wzrost zatrudnienia w sektorach pozarolniczych wyniósł 916 tys. wobec prognozy wzrostu o 647 tys. Stopa bezrobocia za marzec była zgodna z prognozą i wyniosła 6%.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W piątek główne waluty lekko umacniają się względem polskiego złotego, ale o dużych wzrostach trudno tu mówić. W tym momencie najmocniej zyskuje dolar amerykański. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9142 zł, co stanowi wzrost o 0,37% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jednego dolara najmniej płacono 3,8875 zł w godzinach porannych, a najwięcej 3,9196 zł po godzinie 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski również lekko zyskuje względem polskiej waluty. Za funta najmniej płacono 5,3796 zł po godzinie 9 , a najwięcej 5,4158 zł około godziny 17. Po godzinie kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,4105 zł, co stanowi wzrost o 0,31% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1519 zł, co stanowi wzrost o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Frank najmniej kosztował 4,1281 zł około godziny 9, a najwięcej 4,1590 zł około godziny 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,22% wobec wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najmniej płacono 4,5781 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,6078 zł po godzinie 16. W tym momencie euro kosztuje 4,6025 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Korona czeska także lekko zyskuje. Po godzinie 17 za jedną koronę czeską płacimy 0,1764 zł, co stanowi wzrost o 0,34% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W dniu dzisiejszym korona czeska najmniej kosztowała 0,1753 zł, a najwięcej 0,1766 zł.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk