• Odbierz prezent
Dolar dzisiaj spada nawet do 3,78 złotego. Kurs walutowy euro już ledwo powyżej 4,27. A co z funtem i frankiem?

5 dzień czerwca przebiega w dalszym ciągu pod dyktando umacniania się polskiego złotego w stosunku do euro i dolara. Ku zaskoczeniu wielu spekulantów kurs funta rośnia, a frank szwajcarski stanął w miejscu. Zobaczmy dokładnie jak sytuacja prezentuje się na wykresach głównych kursów walut - dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego do polskiego złotego.

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara po południu znajduje się poniżej 3,80 złotego, jest to dokładnie 3,796 złotego. Dzisiaj spadki sięgnęły nawet poziomu 3,78 złotego, który okazał się być dobrym oporem. Mamy pierwsze naruszenie wzrostowej linii trendu. Jesteśmy poniżej średniej kroczącej, co może w dalszym ciągu sugerować spadki. Jednak jak w każdym ruchu cenowym korekta jest rzeczą naturalną, dlatego przed kolejnymi spadkami może pojawić się reakcja popytowa.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro spada za dolerem też w dół. Aktualnie za jedno euro musimy już zapłacić zaledwie 4,275 złotego. W niektórych kantorach stacjonarnych skup euro sięga już nawet 4,24-4,25 złotego. Gdzie mogą zakończyć się spadki kursu euro? Bardzo mocnym oporem dla dalszego ruchu spadkowego jest dolne ograniczenie kanału horyzontalnego, który rozciąga się już przeszło rok. Mowa oczywiście o poziomie kursu euro w okolicach 4,25 złotego.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta do połowy dnia spadał, w najniższym punkcie osiągając nawet 4,806. Po dojściu do tego poziomu para GBP/PLN zawróciła w górę z powrotem do aktualnego poziomu 4,83 złotego. Jest to identyczny kurs funta szterlinga do tego jaki obserwowaliśmy dzisiaj o poranku. Jak widać na poniższym wykresie GBP/PLN cena funta nie zdołała pokonać wcześniejszego dołka i uformowała dzisiejszy wyżej. Daje to pierwszy sygnał do wzrostów. Kolejną oznaką możliwej zmiany trendu na wzrostowy będzie przebicie w górę linii średniej kroczącej, do której kurs funta coraz to bardziej zbliża się. Sytuacja robi się coraz ciekawsza. Jutro w południe mamy publikację waznych danych ze strefy euro, które rykoszetem mogą wpłynąć na zachowanie się funta do złotego.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka dzisiaj przetestował poziom 3,82 złotego, który okazał się doskonałym wsparciem dla ruchu wzrostowego. Aktualnie za jednego franka szwajcarskiego musimy zapłacić około 3,834 złotego. To niecałe 0,5 grosza więcej niż dzisiaj o poranku. Nadal jesteśmy bardzo blisko rekordowych poziomów kursu franka szwajcarskiego.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk