• Sklep
  • Odbierz prezent
Dolar do jena to obecnie jeden z ciekawszych układów. Kursy franka i jena systematycznie nabierały dziś siły. Bilans dnia – napięcie rośnie

Spekulacje o tym, jakoby strona chińska szykowała retorsje za ostatnią decyzję Białego Domu o wpisaniu kolejnych spółek z Państwa Środka na „czarną listę”, a także plotki o możliwym skróceniu wizyty delegacji z udziałem wicepremiera Liu He i szefa Ludowego Banku Chin, Yi Gang’a, czy też doniesienia o możliwym wprowadzeniu ograniczeń dla inwestowania w chińskie spółki przez amerykańskie, rządowe fundusze emerytalne, zwiększyły nerwowość na rynkach, które zaczęły wchodzić w tryb risk-off.

 

Gotowy żeby handlować na rynku walutowym Forex? Wybierz sprawdzonego brokera Plus500

Otwórz konto teraz- jest szybkie i bezpłatne

 

*76,4% rachunków inwestorów indywidualnych traci pieniądze podczas zawierania kontraktów CFD z tym dostawcą. Powinienieś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kursy jena i franka systematycznie dzisiaj nabierały siły,

zauważalny był też ruch na złocie. Nie widać, za to nadmiernego parcia w stronę dolara, chyba że wyraźny problem ma druga waluta w parze, jak ma to miejsce w przypadku funta. Polityczne przepychanki są coraz bardziej zauważalne, co przekłada się na podbijanie strachu w kontekście scenariusza bezumownego Brexitu.

Kurs dolara do jena (USD/JPY) to obecnie jeden z ciekawszych układów. Dlaczego? Bo ewentualna determinacja w zejściu notowań poniżej mocnego wsparcia wokół 106,50, będzie sygnałem, że na globalnych rynkach zaczyna rzeczywiście dominować strach przed ponowną eskalacją relacji pomiędzy USA-Chiny po fiasku potencjalnych negocjacji.

Bilans dnia – napięcie rośnie - 1

Wykres dzienny kursu dolara do jena USDJPY

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk