• Odbierz prezent
Dolar delikatnie w górę. Kurs dolara do jena skacze do 111,94. Jednak da się odczuć przedświąteczny charakter rynku

Kwietniowy odczyt indeksu koniunktury w rejonie Nowego Jorku wypada powyżej prognoz i poziomu sprzed miesiąca.

Wyższy wynik jest zasługą poprawy w nowych zamówieniach, dostawach i zapasach, ale spadki zanotowano w ogólnych warunkach biznesu, czy cenach płaconych. Szczególnie warunki biznesu mogą martwić, gdyż na 12,4 subindeks jest najniżej do trzech lat. Rynek FX skupia uwagę jednak na wartości czołowej, choć USD selektywnie się umacnia. USD/JPY podskoczył z 111,94 do 112,02, a EUR/USD na chwile spadł do 1,1307. Na innych crossach zmiany są niemal niewidoczne. Ujawnia się przedświąteczny charakter rynku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk