• Odbierz prezent
dolar australijski kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka

We wtorek w centrum uwagi znalazła się decyzja Banku Rezerwy Australii w sprawie stóp procentowych. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

We wtorek w centrum uwagi znalazł się dolar australijski. We wczesnych godzinach rannych napłynęły liczne dane z Australii. Bilans handlowy w czerwcu wyniósł 8,202 mld wobec prognozy 8,8 mld. Sprzedaż detaliczna w czerwcu wzrosła o 2,7% m/m, co jest lepszym wynikiem od prognozy wzrostu o 2,4%. Najważniejsza jednak była decyzja dotycząca stóp procentowych w Australii. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%.

Czytaj także: Sprawdzamy kurs dolara (AUD/USD) po decyzji w sprawie stóp procentowych i danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Australii

Dzisiejszej nocy poznaliśmy istotne informacje z australijskiej gospodarki: Decyzja w sprawie stóp procentowych: 0,25% (prognoza: 0,25%; poprzednio: 0,25%) Sprzedaż detaliczna (m/m): 2,7% (prognoza: 2,4%; poprzednio: 16,9%) Sprzedaż detaliczna (k/k): -3,4% (prognoza: -3,2%; poprzednio: 0,7%) Bil.. Czytaj
Sprawdzamy kurs dolara (AUD/USD) po decyzji w sprawie stóp procentowych i danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Australii

Dolar australijski zyskuje dzisiaj względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7147, co stanowi wzrost o 0,41% względem wczorajszego poziomu odniesienia. Kurs AUD/USD najmniej wynosił 0,7106 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,7158 około godziny 20.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Frank też zyskuje dzisiaj względem dolara. Kurs dolara do franka USD/CHF najwięcej wynosił 0,9188 w godzinach nocnych, a najmniej 0,9140 o godzinie 20. Po godzinie 20 kurs (CHF/USD) wynosi 0,9150. Tym samym dolar traci 0,35% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na plusie o 0,18% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs EUR/USD wynosi 1,1779. Najwięcej za jedno euro płacono 1,1805 USD przed godziną 12, a najmniej 1,1722 USD około godziny 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W godzinach wieczornych kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na minusie o 0,16%. W tym momencie kurs GBP/USD wynosi 1,3049. Najwięcej za jednego funta płacono 1,3107 USD, a najmniej 1,2981.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Dolar kanadyjski zyskuje 0,31% względem dolara amerykańskiego, a jen 0,19%. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia.

Finviz 4 sierpnia

Źródło: Finviz.com

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk