• Odbierz prezent
Dolar australijski traci najbardziej. Kurs euro do amerykańskiej waluty (EUR/USD) stabilny. Jen mocno poobijany

Dolar pozostaje mocny, a na rynku akcji panują mieszane nastroje w obliczu lepszych i gorszych doniesień w temacie wirusa. Kurs dolara australijskiego AUD słabnie po rozczarowujących danych z rynku pracy. Ropa pozostaje mocna; złoto też.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Akcje pod presją

  • Akcje w Azji znalazły się pod presją, a futures w Europie i USA cofają się po tym, jak Japonia odnotowała dwie ofiary śmiertelne z powodu koronawirusa, a w Korei Południowej rośnie liczba zachorowań, wzbudzając obawy o rozprzestrzenienie się choroby poza Chinami.
  • Za to w samych Chinach zanotowano dodatkowe 349 przypadków (poprzednio 1749) zgodnie ze zmienionymi wytycznymi oraz 114 (poprzednio 136) kolejnych zgonów.
  • Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,34 proc., choć na początku sesji zyskiwał ponad 1,7 proc. Hang Seng traci 0,2 proc., ale Shanghai Composite wzrósł o 1,7 proc.
  • Futures na S&P500 jest lekko pod kreską, a kontrakt na DAX zyskuje kilka punktów.
  • Na FX dolar pozostaje blisko ostatnich szczytów. Po wczorajszych zawirowaniach mocno poobijany pozostaje jen na 111,53 kursie dolara do jena USD/JPY. Kurs euro do dolara EUR/USD jest względnie stabilny przy 1,0790.

Poszkodowany dolar australijski

  • Najbardziej traci kurs dolara australijskiego AUD, który ciągnie też za sobą dolara nowozelandzkiego NZD. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD przełamał się na nowe 10-letnie minima (0,6630) po tym, jak styczniowy raport z rynku pracy Australii wskazał na silniejszy od oczekiwań wzrost stopy bezrobocia (do 5,3 proc., prog. 5,2 proc., poprz. 5,1 proc.).
  • Ropa naftowa WTI podtrzymuje wysoki poziomy pryz 53,5 USD/b. Złoto dryfuje ponad 1607 USD/oz.
  • Protokół z posiedzenia FOMC z 29 stycznia odzwierciedla zadowolenie komitetu z obecnej sytuacji rynkowej i pozostawienia stopy procentowej bez zmian. Po styczniowym posiedzeniu wzrosły obawy o ryzyko pogorszenia działalności gospodarczej przez koronawirusa, ale decydenci nadal przyjmują podejście wyczekujące.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk