• Odbierz prezent
Dolar australijski stracił po minutkach RBA. Kurs AUD/USD może zatrzymać się dopiero przy 0,7130

Dziś w nocy o godzinie 3:30 czasu polskiego został opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Banku Australii (RBA), na którym to pozostawiono główną stopę procentową na poziomie 1,5 proc. przed 32 miesiąc z rzędu.

Z minutek dowiedzieliśmy się, że decydenci dyskutowali na temat możliwej obniżki stóp procentowych w Australii, co może spowodować, że nie poczekamy zbyt długo i faktycznie zobaczymy cięcie stóp procentowych na Antypodach. Wydaje się, że decydenci coraz bardziej obawiają się wpływu spowolnienia na rynku nieruchomości i mieszkaniowym. Wskazywali oni, że spowolnienie wzrostu konsumpcji w drugiej połowie było napędzane przez sektory, które były najbardziej skorelowane z cenami mieszkań. Zatem spadek cen mieszkań, który już obserwujemy może finalnie wpłynąć na spadek konsumpcji, a to z kolei może wymagać pobudzenia ze strony polityki monetarnej.

Dolara australijskiego miały sprzedawać główne fundusze makro i lewarowane zaraz po opublikowaniu protokołu. Tzw. fast money miały sprzedawać AUDUSD powyżej 0,7160, twierdzą inwestorzy cytowani przez agencję Bloomberg.

1

Wykres kursu dolara australijskiego AUDUSD, H4. Źródło: platforma Conotoxia.

Z punktu widzenia wykresu notowania kursu dolara AUDUSD wydają się pozostawać w krótkoterminowym kanale wzrostowym, gdzie opór wyznacza linia poprowadzona po szczytach, a wsparcie linia poprowadzona po minimach. Dodatkowo rejonem zatrzymującym spadki mogą być okolice 0,7130-0,7116.

Tymczasem na rynku stopy procentowej po publikacji minutes prawdopodobieństwo na obniżki stóp przez RBA nie zmieniły się zasadniczo, choć szanse na obniżenie w najbliższym czasie wzrosły. Rynek oczekuje z 35% prawdopodobieństwem cięć w czerwcu i z 55% w lipcu.

Nota prawna

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Daniel Kostecki

Dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd., spółki świadczącej usługi inwestycyjne dla użytkowników portalu Cinkciarz.pl. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk